Keşan’da avlanma sezonu başladı

Keşan’da avlanma sezonu başladı

Keşan’da avlanma sezonu başladı

21 Ağustos 2021, Cumartesi 15:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

KEŞAN(Edirne),(DHA)-EDİRNE’nin Keşan ilçe Avcılar Kulübü Derneği Başkanı Oğuz Nazmi Akalın, 2021-2022 avlanma sezonunun bugün itibariyle başlayacağını belirterek, tüm av camiasına ve bölgedeki üyelere hayırlı olmasını diledi.

Oğuz Nazmi Akalın, açıklamasında, ülkemizde son günlerde yaşanan yangın felaketleri nedeniyle 31 Ağustos’a kadar ormanlara girişlerin yasak olduğunu ve avcıların da yasaklara dahil edildiğini hatırlattı.

2021-2022 av sezonunun bugün itibari ile başladığını ifade eden Akalın, “Bütün av camiasına ve bölgemizdeki üyelerimize Avcı deyimiyle rastgele derken kazasız, belasız ve cezasız bir sezon geçirmelerini dilerim. Biliyorsunuz ki ülkemizde yaşanan yangın felaketlerinin ardından ormanlara girişler 31 Ağustos’a kadar yasaklandı. Bu yasak, her vatandaşa olduğu gibi avcılıkla uğraşan vatandaşlarımız için de geçerli. Bakanlık tarafından uygulanan kurallara avcı arkadaşlarımız da azami şekilde uymalı. Merkez Av Komisyonu (MAK) kararları gereğince geçen yıl uygulanan kurallar bu yılda aynı şekilde geçerli. Kurallarda neler varsa bizler de tamamına uyacağız. Tüm avcılarımız zaten duyarlı, hepsi doğa dostu, doğaseverler. Elimizden geldiğince doğamızı koruyacağız ve avcılığımızı da kurallara uygun yapacağız. 2021-2022 av sezonunun kazasız ve belasız geçmesini temenni ediyor ve avcılarımıza rastgele diyorum” dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Keşan Kent Müzesi’nin restorasyonuna ilişkin protokol imzalandı