'Keşke jürilik yapmasaydım'

Nükhet Duru, Radyo Müzik Rings AVM stüdyolarında Refik Sarıöz'ün konuğu oldu ve samimi açıklamalarda bulundu

19 Haziran 2015, Cuma 16:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Nükhet Duru, Radyo Müzik Rings AVM stüdyolarında Refik Sarıöz'ün konuğu oldu ve samimi açıklamalarda bulundu:

'RADYOCULUK ŞAHSİYETİNİ KAYBETTİ' “Son zamanlarda radyoculuk şahsiyetini kaybetti. Aynı ritimde olan ve özelliği olmayan şarkıları gün içinde fon müziği gibi kullanıyorlar. Halbuki benim için radyocu; bir şarkıyı alan, keşfeden sonra da keşfettiren kişi olmalı. Bundan şikayetçiyim çünkü rekabetten ve yarışmaktan kalite doğuyordu. İyi müzikler oluyordu. Hatta bir dönem radyolar kapandığında hepimiz deli gibi radyomu istiyorum diye tepki vermek için kurdelalar takmıştık. Şu an çok az insan radyosunu seçebiliyor ve ona bağlanıyor.”

'JüRİ OLDUĞUMA PİŞMANIM' “Televizyona çıkmıyorum çünkü çok iyi programlar yok. Televizyonda yapılan işlerin sadece reytingi amaçlamasından rahatsız oluyorum. Bu yüzden biraz geri kaldım. 'Benzemez Kimse Sana' ve 'Veliaht' yarışmalarında jüriydim. 'Veliaht' programında amaç, kendi tarzında usta yetiştirebilmekti ama beş program sürdü. Bize sürekli gelip aranızda kapışsanıza diyorlardı. Ben şarkı söylerken kapışalım dedim ama dinlemediler. O yarışmada jüri olduğuma pişman oldum ama her pişmanlık bir öğretmen gibi algılanmalı. öyle tuhaf bir düzeneğin içindesiniz ki bir anda o kadar emekçi insana tamam bitti işiniz diyebiliyorlar. Bunun hizmet tarafı kimsenin umur

'BENİM ŞARKILARIMIN TAVRI ROCK' “Benim ortaya çıkarttığım tüm şarkıların ritmi rock olmasa da tavrı rocktır. Ben aslında rocker bir şarkıcı olarak başladım ama o zaman böyle bir şeyi yapmak kızlara yakışmıyordu. Kurallara uymak zorunda kalıyorsunuz. Zaten çok anarşik bir yapım vardı bir de rock yapacağım diyecek halim yoktu. O zamanlar Erkin Baba'ya ve Barış Manço'ya hastaydım.

Aslında hiçbir zaman popçu olmadım, hep yeni klasikler üreten ama bir taraftan da baş kaldıran hayatla mücadele etmeye hazır olan bir çocuk olarak vardım. Şimdi belki rock yaparım. Türk sanat müziği de yapmak isterim. Kendimce şarkıyı giyinebiliyorum, şeklini değiştiriyorum.”

'KENDİ GöRüŞLERİ YOK' “Müzik sektörünün çok fazla tıkanan noktası var. Hayatta gerçeklik, samimiyet kaybolmaya başlayınca sanatsal üretim de kayboluyor ve her şey hızlı tüketimle ilerlemeye başlıyor. Aşklar da çok hızlı tükenince neyin hikayesini yazacaksınız? Eskiden yazılmış bir hikayeyi almak herkese daha kolay geliyor.

Eski şarkıların okunmasının nedeni bu. Genç sanatçılar daha kendi görüşünü kazanamamış. Bizler o yaştayken bile kavgalarımız, görüşlerimiz söyleyecek sözlerimiz vardı. İnsanların söyleyecek sözleri azaldı.”

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Selçuk Yöntem 40 yıllık evliliğini anlattı: Ruhların uyuşması çok önemli bir şey