KESK'ten genel grev çağrısı

KESK Başkanı Sami Evren, bütün Türkiye'yi 25 Kasım'da yapılacak genel greve davet etti

22 Kasım 2009, Pazar 05:00
A A

7 bin kişi katıldı
Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu’nun (KESK) düzenlediği ‘açlığa, yoksulluğa, işsizliğe ve zamlara hayır mitingi’ dün Ankara’da 7 bin kişinin katılımı ile gerçekleşti.

Eğitim-Sen, Öğrenci Velileri Derneği, Emekliler Sendikası, Yol-İş gibi kurumların desteklediği eylemde konuşan KESK Başkanı Sami Evren, 25 Kasım’da yapacakları iş bırakma eyleminde herkesi yanlarında olmaya davet etti.

Aramada sorun çıkmadı

Eylem, Ulus İtfaiye meydanında toplanan binlerce işçi ve memurun yürüyüşü ile başladı. Yol boyunca ‘toplu sözleşme hakkımız grev silahımız’, ‘kurtuluş yok ya tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz’, ‘halk düşmanı AKP’, sloganları atan grup ‘25 Kasımda grevdeyiz’, ‘güvenli gelecek için herkese iş’, yazılı pankartlar taşıdı. Mitinge katılanlar alan girişinde sorunsuz şekilde tek tek arandı.

22 sendikacı serbest

Grubun Kolej Meydanı’na girmesinden sonra bir konuşma yapan Sami Evren, 29 Mayıs’ta KESK’te yapılan arama ve gözaltı operasyonu sonucunda tutuklanan 22 sendikalının önceki gün mahkeme kararı ile serbest bırakılmasından dolayı duydukları sevinci dile getirdi.

Demokrasinin sadece seçimlerle olmayacağını belirten Evren, katılımcıları 25 Kasım’da yapılacak genel greve davet etti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.