Kesmeye kıyamadı, papyon takıp gezdiriyor

Kesmeye kıyamadı, papyon takıp gezdiriyor

Bursa'da, Kurban Bayramı'nda kesmek için 6 ay önce aldığı koçunu sıcakkanlı olması sebebiyle kesmekten vazgeçen Teyfik Gülay, bayram namazı sonrası koçuna papyon takıp bayram ziyaretine çıktı. Gülay, kıyamadığı 'Murat' isimli koçu yerine başka bir koyunu kesti

04 Ekim 2014, Cumartesi 13:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bursa’da oturan Teyfik Gülay’ın (773) koçu ile yakınlığı görenleri hayrete düşürmüştü. Yaklaşık 6 ay önce aldığı kuzuyu Kurban Bayramı’nda kesmek için evinin bahçesinde beslemeye başlayan Gülay, bir süre sonra hayvanın kendisine alıştığını gördü.

Sahibinin peşinden bir an olsun ayrılmayan koç, yaşlı adamın attığı her adımda yanında oluyor. Alışveriş için girdiği mağazalarda, tatil için gittiği denizde bile yanından ayrılmayan koç, sahibine yakınlığı sebebiyle de kesilmekten kurtuldu.

KOÇUYLA BAYRAMLAŞTI, KOMŞU ZİYARETİNE ÇIKTI

Evinde tek başına yaşayan yaşlı adam, sevimli koçuyla da adeta arkadaş oldu. Kurban Bayramı’nda kesmek için yeni bir koç edinen Gülay, ‘Murat’ ismini verdiği eski koçuna ise papyon takarak bayram ziyaretine çıktı.

Bayram sabahında namaza gittikten sonra evine gelen ve koçuna papyon takan Gülay, onu öperek bayramlaştı. Ardından ‘Murat’ ile birlikte esnaf ve komşularına bayram ziyarete çıkan Teyfik Gülay, ilginç görüntüler oluşturdu.

Teyfik Gülay, Murat yerine 800 liraya satın aldığı başka bir koyunu kurbanlık etti.

İHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Başkent'te Tanzanya rüzgarı esti