Kevin Spacey’ye üç yeni cinsel taciz suçlaması daha

Hakkında daha önce açılan üç ayrı cinsel taciz soruşturması bulunan Oscar’lı aktör Kevin Spacey hakkında üç yeni cinsel taciz iddiası daha ortaya atıldı.

04 Temmuz 2018, Çarşamba 11:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Dünyaca ünlü ABD’li aktör Kevin Spacey hakkında üç yeni cinsel taciz iddiası daha ortaya atıldı.

Londra polisi, hakkında üç ayrı cinsel saldırı incelemesi başlatılan Oscar’lı oyuncunun üç yeni soruşturmayla daha karşı karşıya olduğunu doğruladı.

Hakkında toplam altı cinsel taciz suçlaması ortaya atılan Spacey’ye yöneltilen son suçlamalarda olay tarihi 1996 yılına kadar uzanıyor.


Spacey’ye yönelik yeni iddialardan ilki, bir erkeğin Londra’nın Lambeth bölgesindeki Old Vic Tiyatrosu’nda Spacey tarafından taciz edildiğini anlattığı olay. Bir başka erkek de 2013 yılında Gloucester’da cinsel istismara uğradığını iddia etti.

Üçüncü iddia, 1996 yılında gerçekleşen bir olaya ait. Bir erkek Westminster’da Spacey tarafından cinsel tacize uğradığını öne sürdü.


Londra Polisi Çocuk İstismarı ve Cinsel Suçlar Komutanlığı her üç iddia için de soruşturma başlattı.

Polis, 2008 yılında Lambeth’te yaşandığı iddia edilen cinsel taciz suçlaması sonrası kasım ayında Spacey hakkında soruşturma açmıştı. Bir başka iddia sahibi de 2005’te Lambeth’te cinsel tacize uğradığını söylemişti. Scapey’ye yönelik üçüncü taciz iddiası da 2005’te Westminster’de yaşanan bir olayla ilgiliydi.

Spacey, 2003 yılından itibaren 11 yıl boyunca Old Vic Tiyatrosu’nun yöneticisiydi. Kasım ayında tiyatronun yönetim kurulu, 20 erkeğin Spacey'e karşı iddialar öne sürdüğünü açıkladı. Kurul, özür dileyerek, Spacey'in etrafında toplanan ve ona destek olan bir grup nedeniyle genç aktörlerin korkup daha önce konuşamamış olabileceklerini belirtti.

Netflix, peş peşe gelen suçlamalar sonrası House of Cards dizisinin yıldızı Spacey ile bağlarını kopardı. Netflix, aktör Anthony Rapp'in Spacey'yi cinsel tacizle suçlaması üzerine, House of Card'ı durdurduğunu açıkladı. Tekrar çekilmeye başlanan dizinin altıncı sezonuna Kevin Spacey olmadan devam edilecek.

Londra'daki Old Vic tiyatrosunun birçok yapımında rol alan Meksikalı aktör Roberto Cavazos, Spacey'nin bu tiyatronun sanat yönetmeni olduğu yıllarda genç erkek aktörleri sürekli taciz ettiğini söyledi.

Cavazos Facebook'a koyduğu notta "30 yaşın altında bir erkek olmak Spacey'nin bize dokunma hakkını kendinde görmesi için yeterli oluyordu" dedi.

Spacey ise ilk taciz iddiası sonrası yaptığı açıklamada, olayı hatırlamadığını ama anlatıldığına göre gösterdiği "uygunsuz sarhoş davranışlarından dolayı samimi olarak özür" dilediğini bildirmişti.

Öte yandan Spacey, hakkında ilk taciz iddiasının ortaya atılmasının ardından yaptığı özür açıklamasında 'eşcinselliği seçtiğini' de duyurmuştu. Bu açıklaması, zamanlaması nedeniyle LGBTİ toplulukları tarafından tepki toplamıştı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sean Penn, 31 yaş küçük sevgilisi Leila George ile evlendi