KGC'den, Başkan Yalçın'a ziyaret

KGC'den, Başkan Yalçın'a ziyaret

08 Nisan 2019, Pazartesi 14:22
A A
KGC'den, Başkan Yalçın'a ziyaret

KAYSERİ, (DHA) - KAYSERİ Gazeteciler Cemiyeti (KGC) Başkanı Veli Altınkaya ve yönetim kurulu üyeleri, 31 Mart mahalli idareler seçimlerinde Talas Belediye Başkanı seçilen Mustafa Yalçın’a 'hayırlı olsun' ziyaretinde bulundu.
Makamında KGC Başkanı Veli Altınkaya ve yönetim kurulu üyelerini kabul eden Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, "Talas’ın 171 bin nüfusu olduğunu bunun 101 bininin seçmen olduğunu anlatan Başkan Yalçın, "Yani vatandaşların üçte ikisi seçmen. Bu da hayatın içinde demek. Ayrıca akşamları 5 ile 10 bin arasında nüfus artışı oluyor. İlçemizde şuan sadece 280 kafe Kayseri’nin sosyal hayatına hizmet veriyor. Burası her zaman dinamik bir şehir. Öğrencisi, akademisyeni, işçisi, memuru, emeklisi ve entelektüellerinin çok fazla olduğu Talas’ta, hem ilçemize hem Kayseri’ye hizmet edecek, biz de bu işin şefi olacağız" diye konuştu.
KGC Başkanı Veli Altınkaya da, Talas’ın Kayseri’nin nüfusu en hızlı artan ve gelişen ilçesi olduğunu ifade ederek, "Talas, üniversiteleriyle de birlikte bir merkez ilçe. Tarihi ve turistik değerleriyle de fevkalade önemli. 1920’li yıllarda Türk kökenli Ortodoks vatandaşlarımız Zincidere’de kurulan matbaa ile Türk Ortodoksluğunun Sedası adıyla gazete çıkarmışlar. Kayseri basın tarihi açısından da Talas’ın ayrı bir önemi var. 25 yıllık belediyecilik tecrübenizle basınla ilişkilerinizin daha yukarı çıkacağından şüphem yok. Gazeteciler Cemiyeti olarak yapacağınız her doğru işte yanınızda olacağımızın bilinmesini istiyor, görevinizin hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...