KHK ile ihraç edilen doktorların çalışmasına sınır getiren madde kabul edildi

KHK ile ihraç edilen doktorların çalışmasına sınır getiren madde komisyonda yeniden görüşüldü. Doktorların çalışmasına sınır getiren söz konusu madde Meclis Komisyonu'nda kabul edildi

07 Kasım 2018, Çarşamba 20:05 Son Güncelleme:
A A
KHK ile ihraç edilen doktorların çalışmasına sınır getiren madde kabul edildi

TBMM Sağlık Aile Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu'nun dün geceki mesaisinde tartışmalar arasında aynen kabul edilen sağlık torba yasa teklifinin 5. maddesi için AK Parti'den bugün sürpriz bir adım geldi. AK Parti, muhalefet önergelerinin okutup oylanmasının ardından aynen kabul edilen maddenin yeniden görüşülmesi için tekriri müzakere önergesi verdi.

MECLİS KOMİSYONU'NDA KABUL EDİLDİ

Kabul edilen önergenin ardından komisyon başkanı dün gece maddeyle ilgili söz alamayan milletvekillerine sırayla söz veriyor. Bu arada CHP'li Sezgin Tanrıkulu, Komisyon Başkanı Şenel Yediyıldız'ın "iki cümle..." diyerek kısa konuşmasını talep etmesine tepki göstererek "Siz benim babam mısınız? Ne demek iki cümle. Sizi protesto ediyorum ve komisyonu terk ediyorum" diyerek salonu terk etti.

Yeniden müzakereye açılan madde, KHK ile kamudan ihraç edilen veya güvenlik soruşturması sonucu göreve başlatılmayan hekimler ile diş tabiplerinin sadece Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşması bulunmayan özel sağlık kuruluşlarında veya muayehanelerde çalışabileceğini düzenliyor.

Doktorların çalışmasına sınır getiren söz konusu madde Meclis Komisyonu'nda kabul edildi.

Bu haberi de okudularKHK ile ihraç edilen doktorlarla ilgili flaş gelişme

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.