KHK ile ihraç edilen doktorlarla ilgili flaş gelişme

Meclis Sağlık Komisyonu'nda tartışmalı bir şekilde kabul edilen KHK ile ihraç edilen doktorların SGK ile anlaşması bulunan hastanelerde çalışmasını önleyen maddenin yeniden görüşülmesine karar verildi

07 Kasım 2018, Çarşamba 17:07 Son Güncelleme:
A A
KHK ile ihraç edilen doktorlarla ilgili flaş gelişme

TBMM Sağlık Aile Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu'nun dün geceki mesaisinde tartışmalar arasında aynen kabul edilen Sağlık Torba Yasa Teklifi'nin 5. maddesi için AK Parti'den bugün sürpriz bir adım geldi.

AK Parti, muhalefet önergelerinin okutulup oylanmasının ardından aynen kabul edilen maddenin yeniden görüşülmesi için tekriri müzakere önergesi verdi.

MADDENİN İÇERİĞİ NE?

Yeniden müzakereye açılan madde; KHK ile kamudan ihraç edilen veya güvenlik soruşturması sonucu göreve başlatılmayan hekimler ile diş tabiplerinin, sadece Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşması bulunmayan özel sağlık kuruluşlarında veya muayenehanelerde çalışabilmesini düzenliyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.