Kıbrıslı Türk oyuncu Game Of Thrones'ta oynayacak

Kıbrıslı Türk oyuncu Game Of Thrones'ta oynayacak

Kıbrıslı Türk aktör Tamer Hassan, Breakdown filminin gala gecesinde popüler dizi Game of Thrones'da rol alacağını açıkladI

25 Ocak 2016, Pazartesi 12:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Altıncı sezonu Nisan ayında HBO kanalında yayınlanacak dizi hakkında konuşan 47 yaşındaki başarılı oyuncu Tamer Hassan, “Game Of Thrones’u daha yeni bitirdim. Çok sevdim. Bu konu hakkında fazla konuşamam ama dizinin bir parçasıyım.” dedi. Yeni sezonun çok heyecanlı geçeceğini vurgulayan Hassan, oynayacağı rol için Dothraki dilini öğrendiğini, bunun ise başlı başına bir iş olduğu belirtti.

Londra Gazetesi'nin haberine göre; Dothraki savaşçısını, yani bir lideri oynadığının ve bunun büyük bir rol olduğunu söyleyen Tamer Hasan, dizide yaptıklarından memnun olduğunun ifadesini kulandı. Hassan “Her sezon dizi ile görüşüyordum ama hiç bir zaman bir anlaşmaya varmamıştık. Aslında bu da beni biraz sinirlendirmişti. Diziye baktığımda, “Ben nasıl bu dizide yer almıyorum?” diye soruyordum.” dedi.

16 YILDA 50 FİLM

16 senelik kariyerinde, önemli başarılara imza atan aktör tanınmış birçok oyuncu ile aynı sahneyi paylaşmıştı: Sir Ben Kingsley, Richard Gere, Ralph Fiennes ve Daniel Craig. İsmi geçtiği elli filmin aralarında Futbol A.Ş., İşimiz iş, Titanların savaşı ve Robot Hükümdarlığı gibi kült filmler de yer alıyor. Başarılı aktör, sinema filmlerinin yanı sıra, aralarında Drakula, NCIS ve 24’ün bulunduğu birçok popüler dizide de oyunculuğunu kanıtlamıştı.

Sibel Kekilli'den Tamer Hassan'a

George R. R Martin’nin kitaplarından esinlenen Game of Thrones, kadarosuna Sibel Kekilli’den sonra Tamer Hasan’ı kadrosuna katarak, ikinci kez Türk asılı bir oyuncuya dizide yer verdi. Shae karekterini canlandıran Sibel Kekilli, 2010 yılında yayınlanmaya başlayan dizinin 1 bölümünde konuk oyuncu olarak sahne aldıktan sonra, ikinci sezonda sürekliği olan önemli bir rol almıştı. Performansı ile dikkat çeken ve büyük beğeni toplayan Kekilli, dizinin dördüncü sezonunda senaryo içerisinde öldürülerek Game of Thrones setine veda etmişti.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Zeynep Alikoç'tan sonra şimdi de Suna Aydın... MasterChef yarışmacılarının inanılmaz değişimi