'Kibritle oyun' faciası

'Kibritle oyun' faciası

Zonguldak'ta, Yasemin ve Kadir Odabaş çiftinin çocukları 4 yaşındaki Batın, kibritle oynarken halıyı tutuşturunca evde yangın çıktı

13 Kasım 2011, Pazar 17:08 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yangın, itfaiyenin 1.5 saat süren çalışmasıyla söndürülürken, evin büyük bölümü eşyayla birlikte kül oldu.

Yangın, saat 10.00 sıralarında Tepebaşı Mahallesi Taşocağı Sokak’taki 3 katlı binanın en üst katındaki dairede çıktı. Yasemin ve Kadir Odabaş çiftinin 2 çocuğundan küçükleri Batın, annesinin mutfakta olduğu sırada salonda kibritle oynamaya başladı. Küçük çocuğun yaktığı kibrit, halının tutuşmasına neden oldu. Yasemin Odabaş, koşarak oğlunu dışarıya çıkardıktan sonra alevlere müdahale etmeye çalıştı. Bu sırada komşuları itfaiyeye haber verdi. Bütün çabasına rağmen alevlerin salonda bulunan diğer eşyaları sarmasını önleyemeyen Yasemin Odabaş, kendini dışarıya attı.

Bu sırada gelen itfaiye ekipleri, 2 katlı binanın üst katındaki yangına müdahale etti. Yangına neden olan ve büyük korku yaşayan Batın Odabaş, gelen 112 Acil Servis ambulansına alındı. Batın Odabaş, daha sonra bir komşuları tarafından eve götürüldü. 4 itfaiye aracıyla yapılan söndürme çalışmaları sırasında bir itfaiye eri de dumandan etkilendi. İtfaiye erine de ambulansta müdahale edildi.

Yangın sırasında küçük oğluyla birlikte evde yalnız olan Yasemin Odabaş, itfaiyenin çalışmasını gözyaşları içinde izledi. Yasemin Odabaş’ı, komşuları ve daha sonra işten gelen eşi Kadir Odabaş teselli etmeye çalıştı. Yangın, yaklaşık 1.5 saat süren çalışmayla söndürüldü. Yasemin Odabaş ve eşi, içindeki eşyalarıyla birlikte büyük bölümü yanan evine girdi. Eşyalarının tamamen yandığını gören Yasemin Odabaş, büyük üzüntü yaşadı. Yasemin ve Kadir Odabaş, yangına neden olan çocukları Batın’ı komşularından alarak bir yakınlarının evine gitti.

Odabaş çiftinin komşuları 97 yaşındaki Mehmet Yorulmaz’ın, itfaiyenin çalışmasını uzun süre ayakta izlemesi dikkat çekti. Mehmet Yorulmaz, ilerlemiş yaşına rağmen evinin merdivenlerinde yaklaşık 1.5 saat ayakta durarak, gözlerini yanan evden ayırmadı.

Ersin ERCAN- Durmuş SEVİNDİK/ZONGULDAK, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika: Sokağa çıkma yasağı açıklaması! İçişleri Bakanlığı duyurdu