Kickstarter o paranın peşine düştü!

Kickstarter o paranın peşine düştü!

Açıldığı günden beri 2 milyar dolardan fazla fonlama gerçekleştiren Kickstarter, tarihindeki en büyük projenin neden iptal edildiğini araştırmak için ünlü bir gazeteciyi meseleyi araştırmakla görevlendirdi

13 Aralık 2015, Pazar 12:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Toplamda 3 milyon dolar fon toplayan, avuçiçi boyutlarındaki akıllı drone Zano projesinin birkaç önce iptal edilmesi ve Zano’yu hayata geçirecek olan şirketin iflas açıklamasının ardından, Zano’ya 3 milyon dolar bağış yapan kullanıcılara da paraları geri ödenemedi. Bunun üzerinde harekete geçen Kickstarter, projede neyin yanlış gittiğini ve bundan sonra benzer olaylar yaşanmaması için ne yapılması gerektiğini anlamak için bir soruşturma başlattı.

Scientific American gibi dergilerdeki makaleleriyle tanınan ünlü teknoloji editörü Mark Harris’ten olayı araştırmasını ve bunu hem raporlayıp hem de haber haline getirmesini isteyen Kickstarter böylece soruşturmanın şeffaf olmasını da sağlamış oldu. Mark Harris, ulaştığı bulguları hem teknoloji dergilerinde bir araştırma dosyası olarak haberleştirecek hem de Kickstarter’a olayın detayları hakkında rapor hazırlayacak.

 

Sıradaki Nexus’un işlemcisi: Snapdragon 820

;
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Korku filmi hayranları pandemide daha az "psikolojik sıkıntı" yaşıyor