Kieslowski’yle yapılan son söyleşi gün yüzüne çıkıyor!

Kieslowski’yle yapılan son söyleşi gün yüzüne çıkıyor!

Usta yönetmen Krzysztof Kieslowski’nin, sinema tarihinin en önemli üçlemelerinden biri olan Üç Renk Üçlemesi, Geoff Andrew’un anlatımıyla hayat buluyor

05 Ekim 2016, Çarşamba 17:21 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Kieslowski’nin Fransız Devriminin ideallerinin –özgürlük, eşitlik ve kardeşlik– modern hayatta nasıl bir karşılığı olduğunun peşine düşen üçlemesini kaleme alan Geoff Andrew’un kitabı Üç Renk Üçlemesi Alfa Yayınları etiketini taşıyor.Okuyucu bu kitapla, Kieslowski’yle yapılan son söyleşiyi de okuma imkânı bulacak.

ARKA KAPAK!

Krzysztof Kieslowski’nin (1941-1996) Üç Renk Üçlemesi genellikle Avrupa sinemasının en büyük başarılarından birisi olarak kabul edilir. Fransız Devriminin ideallerinin –özgürlük, eşitlik ve kardeşlik– modern hayatta nasıl bir karşılığı olduğunun peşine düşen üçleme; zarif görselliği, anlatıdaki çokkatmanlılığı ve virtüözlük düzeyindeki performanslarıyla olağanüstü bir bireşime varır.
 
Geoff Andrew hayli şahsi bir kıymetbilirlikle Kieslowski’nin karakterlerinin içsel hayatlarını nasıl ustalıkla açtığını ve bu hayatların nasıl görmediğimiz güçlerce yönetildiğini gözler önüne seriyor. Andrew için üçleme, zorluklar karşısında şefkatin dirençliliğine dair tüyler ürpertici bir ilahidir ve Mavi (1993), Beyaz (1994) ile Kırmızı (1994) Kieslowski’nin sanatının toplamıdır.
Elinizdeki kitapta Kieslowski’yle yapılan son söyleşi de yer almaktadır.
 

 

;
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bu filmlerde başrolde doğa var: 10 harika film