Kılıçdaroğlu: Bayrağın indirilmesine tahammül edemeyiz

Kılıçdaroğlu: Bayrağın indirilmesine tahammül edemeyiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Türk bayrağını indiren bir hareketi asla ve asla kabul edemeyiz. Bayrak üzerinden siyaset yapılamaz. Kırmızı renginde dedelerimizin kanı var. Asla kabul etmiyoruz. Recep Tayyip Erdoğan'ın bu konuda çıkıp konuşmasını bekliyoruz" dedi

09 Haziran 2014, Pazartesi 13:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin görüş alışverişinde bulunmak için Ankara’da DSP Genel Merkezi’ni ziyaret etti. Ziyaret sonrasında DSP Genel Başkanı Masum Türker’le birlikte gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, "Cumhurbaşkanı sıradan bir isim olamaz, toplumun her kesimini temsil edecek. 76 milyonun cumhurbaşkanı olması için görüşmelerimiz devam ediyor. En kısa sürede adayımızı açıklayacağız" dedi.

DSP ve CHP’nin farklı düşünen partiler olmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu, "Sayın Genel Başkan’ın yanında söyleyeyim; 2 parti ayrı olmaktan ziyade birleşmek zorundadır" diye konuştu.

'BAYRAĞIN İNDİRİLMESİNE TAHAMMÜL EDEMEYİZ'

Kılıçdaroğlu, dün Diyarbakır’da, Lice’deki olayların protesto edilmesi sırasında 2. Hava Kuvveti Komutanlığı’nın içine giren yüzleri maskeli kişilerden birinin direkteki Türk bayrağını indirmesiyle ilgili soruyu da şöyle yanıtladı:

"Türk bayrağını indiren bir hareketi asla ve asla kabul edemeyiz.  Bayrak üzerinden siyaset yapılamaz. Kırmızı renginde dedelerimizin kanı var.

Asla kabul etmiyoruz. Recep Tayyip Erdoğan’ın bu konuda çıkıp konuşmasını bekliyoruz. Bayrak konusunda ne söyleyecek merak ediyorum. Bayrağın indirilmesine tahammül edemeyiz."

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Erdoğan'dan Fransız malları için boykot çağrısı: Sakın satın almayın