Kılıçdaroğlu da 'Beraber ıslanacağız' dedi

Kılıçdaroğlu da 'Beraber ıslanacağız' dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin yağmur altında büyük bir kalabalıkla yapılan Mersin mitinginde, 'Madem yağmur yağıyor, beraber ıslanacağız' diyerek eline mikrofonu aldı ve platformun tentesiz bölümüne geçerek yağmur altında konuştu

09 Mart 2014, Pazar 14:21 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

CHP liderinin konuşmasından satır başları:

Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan: Rüşvet toplama konusunda resmen çağlamış. Kimse önünde duramamış. Senin ekonomi bakanın 28 defada 52 milyon dolar götürmüş.

Şimdi AKP'ye oy verenlere sesleniyorum. Şimdi bu partiye hala oy verecek misiniz?

Eski İçişleri Bakanı Muammer Güler: Ama bugünlerde gülecek yüzü yok. 17 Aralık sabahı oğluna telefon ediyor. Evde ne kadar var diyor? Birkaç kuruş var babacığım diyor. Oğlum kaç lira var diyorum. 1 trilyon civarında diyor.

Peki kardeşim sağlam ve dürüst olduğunu iddia ediyorsan, bu ülkelerin bankaları varsa neden bankaya yatırmıyorsun?

Diğer bir bakan. Avrupa Birliği'nden sorumlu... Egemen Bağış: 3 defada 1.5 milyon dolar götürmüş. Buna rüşvet çikolata kutusunda geliyor. Çikolata kutusuna da ancak 500 500 gönderiyorlar.

Bu iktidar halkına yalan söyleyen iktidardır.

Geçen gün televizyon ekranlarına çıktı. 4 tane de tuzluk gazetecisine çıkmış havuz medyasından. Artık 'Yüreğin varsa benimle televizyona çık' demiyorum. Çünkü ben yetim hakkı yiyenle aynı yerde duramam.

Sözde Obama'ya telefon etmiş ve 'mesaj alındı' demiş Obama... Beyaz Saray'dan açıklama yapılmış. Beyaz Saray yalanladı...

Kaset konusunda montaj raporu verdiğini söylenen firmalar da bunu yalanladı.

Yalancıdan başbakan olmaz. Başçalanın eli cebinizde olabilir. Dikkatli olun.

İster başı açık, ister kapalı olsun bütün kadınların benim başımın üstünde yerin var. Her kadının mutlu olmasını isteriz, huzurlu olmasını isteriz. Her evde barış ve huzur olsun isteriz. Biz Türkiye'de barış olsun isteriz.

Mersin'de bir Büyükşehi Belediye Başkanı'nız var. Çalışıyor, emek harcıyor. Herkes denize istediği gibi girecek. Şimdi onun görev alanı biraz daha değişti. Bir uçtan bir uca şehri geliştirecek.

MADEM YAĞMUR YAĞIYOR BERABER ISLANACAĞIZ


Madem yağmur yağıyor beraber ıslanacağız dedi. (Bu sırada mikrofonu alıp, platformda yağmurla ıslanan bölüme geçti ve orada konuşmaya başladı)

Size sözüm, ahdim ilk yapacağım iş işsizlikle mücadele etmektir. Üreticiye, sanayiciye, işadamına destek vereceğiz. Bütün vatandaşlarımı kucaklayacağım. CHP'nin 6 oku ve çatısı bütün Türkiye'yi kapsıyor.

700 bin liralık saati var ya, Ekonomi Bakanı Çağlayan. Yüzünüze gözünüze dursun. Sonra bu yetmiyor. Sarraf'ın uçağıyla oy vermeye gidiyor. Haram parayla umre yapılır mı yapılmaz mı? 30 Mart'ta seçime gideceğiz. Yoksulluk bitecek diyoruz


 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na 'Sedat Peker' yanıtı