Kılıçdaroğlu İl Başkanlığı binasının açılışına katıldı

Kılıçdaroğlu İl Başkanlığı binasının açılışına katıldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin İstanbul 4. Levent'deki il başkanlığı binasının açılışına katıldı. Kılıçdaroğlu 5 saatte geldiği açılış yerinde 10 dakikalık konuşma yaptı

29 Aralık 2013, Pazar 12:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yoğun ilgiden dolayı açılışın olduğu yere 5 saatte ulaşan Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında İBB adayı Mustafa Sarıgül var. Kılıçdaroğlu şunları söyledi:
CHP'nin bekçisi olmak benim için onurdur. Bana memur Kemal dedi, çiftçi Kemal dedi, emekli Kemal dedi, eyvallah dedik.
Yolsuzluk yaptılar ortaya çıktı. Efendim diyor, devletüte çeteler var.. Şimdi mi gördün çeteleri. Malı götüreceksin, sen ayakkabı kutusu partisisinin artık.
Orduya da kumpas kurdun diyorlar şimdi. Biz diyorduk. Ergenekoncu olduk. Şimdi mi gördün? Çeteler var diyorsun. Yargıyı, emniyeti ele geçirmişler. Ya sen değil miydin ne isterseniz verirdik diyen.
Kapı kapı dolaşıyor, devlette çeteler var diyor. 4 bakanın, kendisinin, çocuklarının mal varlıklarını açıkla dedim. Açıklamadı. Burnunuzdan fitil fitil getirecek bu millet.
Bir banka müdürünün evinde 4.5 milyon doların ne işi var? Haram paraysa neden savunuyorsun? Bunlar malı götürüyorlar. Ne diyor, büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonu. Cemaat ile iktidar çarpışıyormuş. Ben Cemaat falan anlamam. Hükümette sen varsın.


SARIGÜL'Ü DAVET ETTİ

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasının sonunda yanına İBB adayı Mustafa Sarıgül'ü anons etti ve yanına çağırdı.
İkili kol kol selam verdi. 4. Levent'teki il başkanlığının açılışını beraber yaptılar.
Bu sırada salonda "Çare Sarıgül" sloganları atıldı. 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan iklim zirvesinde dünya liderlerine seslenecek