Kılıçdaroğlu: Kurultay takvimi pazar netleşir

Kılıçdaroğlu: Kurultay takvimi pazar netleşir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gazetecilerin olağanüstü kurultay soruları üzerine 'Pazar günü takvim netleşir' dedi

15 Ağustos 2014, Cuma 16:35 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba'nın cenaze törenine katılan Kemal Kılıçdaroğlu daha sonra Yezidi Milletvekili Viyan Dahil'i hastanede ziyaret etti. CHP lideri, gazetecilerin olağanüstü kurultay soruları üzerine "Pazar günü takvim netleşir" dedi.

Beşiktaş ve Türk futbolunun efsane ismi Süleyman Seba’nın cenaze töreni çok sayıda siyasetçiyi bir araya getirdi. Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonrası bazı partililer tarafından eleştirilen ve kurultay çağrısı yapılan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'da Seba'yı uğurlamaya gelenler arasındaydı. Kılıçdaroğlu daha sonra Yezidilere yardım götürürken düşen helikopterden yaralı kurtulan Yezidi Milletvekili Viyan Dahil'i hastanede ziyaret etti.

"HUKUK İÇİNDE KARŞILAMAMIZ GEREKİYOR"


Hekimlerin Dahil'in sağlık durumunun iyi olduğunu, kısa sürede taburcu olabileceğini ifade ettiğini belirten Kılıçdaroğlu, gazetecilerin CHP Kurultayı'na yönelik sorularına yanıt verdi. CHP'li vekil Muharrem İnce'nin kurultayda olası rakibi olup olmayacağı sorusuna Kılıçdaroğlu, “Niye olmasın arkadaşlar, bu gayet doğal. Birisi Genel Başkan adayı olabilir. Hukuk içinde olağan karşılamamız gerekiyor" yanıtını verdi.

"BİZİ DİĞER PARTİLERDEN AYIRAN FARK BU"

Kemal Kılıçdaroğlu, bazı milletvekillerin imza topladığı yönünde haberler olduğuna ilişkin ise “İmza toplayabilirler, görüş beyan edebilirler. Demokrasilerde bunları olağan kabul etmek lazım. Bizi AKP'den, diğer partilerden ayıran temel fark budur. Demokrasiye, hukukun üstünlüğüne inanıyoruz. Demokratik yollarla yarışacağız. Bu gayet doğal" dedi.

"KRİZ YOK, DEMOKRATİK YOLLARLA YARIŞ YAPILACAK"

CHP içinde herhangi bir kriz olmadığının altını çizen Kılıçdaroğlu, “Bu ülkeye demokrasiyi getiren bir parti olarak bu tür olayları olağan karşılamamız gerekiyor. AKP'de olmadı, bizde oldu diye sanki bizde bir kriz var. Kriz yok arkadaşlar. Normal, demokratik yollarla yarış yapılacak. Bütün hedef 2015 seçimlerinde daha başarılı bir performans çıkartmak" dedi. Kurultay tarihinin Pazar ya da Pazartesi günü netleşeceğini belirten Kılıçdaroğlu, “Biz yeniliğe açık olan bir partiyiz. Çok sayıda yeni milletvekilimiz CHP'ye katıldılar. Bu ağırlığı sürdüreceğiz" dedi.

MYK PAZAR GÜNÜ TOPLANIYOR

Daha önce 13 Ağustos günü toplanan CHP Merkez Yönetim Kurulu'nun, (MYK) 17 Ağustos Pazar günü saat 14.00’te Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde toplanacağı açıklanmıştı.
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER CHP Antalya İl Başkanı Bayar görevden alındı