Kılıçdaroğlu: Önümüzdeki günlerde göreceksiniz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Önümüzdeki günlerde göreceksiniz ki daha büyük yolsuzluk olayları ortaya çıkacak' dedi

09 Ocak 2014, Perşembe 13:32
A A
Kılıçdaroğlu: Önümüzdeki günlerde göreceksiniz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Bursa aday tanıtım töreninde konuştu.

İşte Kılıçdaroğlu'nun  konuşmasından satır başları:

Hükümet istifa eder mi? Etmez! Ar damarı olması lazım, utanması lazım. Türkiye'nin temiz siyasete ihtiyacı var. Türkiye'de beraber olmanın zamanı artık. Türkiye'de kimsenin ötekileştirilmemesi gerekiyor.

Bu halkın depremi temiz siyasete duyulan özlem. Herkesin aşı, herkesin işi olsun diye beklenen özlem. Hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Rengi, dili, doğduğu yer neresi olursa olsun bu topraklarda yaşıyorsa bizim başımızın üstünde yeri var. Biz halkla birlikte yaşayacağız.

'DAHA BÜYÜK YOLSUZLUK OLAYLARI ORTAYA ÇIKACAK'

 

Aranan ve kaçan kayınbirader. Biz babalar oğullar diyorduk, başka çemberler ortaya çıktı. Bacanak mı? Valla kayınbirader bacanak biz de şaşırdık. Bundan altı ay önce ülkenin yönetiminin sağlıklı olmadığını, demokrasinin tehlikede olduğunu, güçler ayrılığı ilkesinin ihlal edildiğini ve bir diktatörün ülkeyi yönettiğini söylemiştim.Dediler ki "Siz nasıl diktatör deyimini kullanırsınız?" Bakınız Türkiye'nin herhangi bir yerinde bir metrekare arazi kiralanacaksa Recep Tayyip Erdoğan'dan izin almak gerekiyor. Böyle bir demokrasi hangi ülkede var? Yolsuzluğun kaynağı budur işte. Önümüzdeki günlerde göreceksiniz ki daha büyük yolsuzluk olayları çıkacak ortaya.

'ÇOCUKLARIMIN ADINI KİMSE BİLMEZ'

Biz kim olursa olsun bütün mazlumların yanında olacağız. Bizim bir hedefimiz daha var. Önce halkın cebi para görecek. Siyasete girdiğim gün bütün mal varlığımı açıkladım. Açıkça söylüyorum. Ben çalışma hayatı boyunca Recep Tayyip Erdoğan'dan çok daha fazla maaş aldım. Benim çocuklarımın adını kimse bilmez. Üç tane evlat yetiştirdim, bu ülkeye feda olsun. Benim çocuklarımın gemileri yok. Adını bilmezsiniz. Beni çocuklarım vakıf kurup milleti soymadı. Senin çocuğunun ne özelliği var?

Silivri'ye gittim. Ziyaret ettim tutukluları. Çıkışta burası toplama kampıdır dedim. Hitler'in Almanya'da yaptığı toplama kampının 2013 versiyonu bu dedim. Hakkımda fezleke düzenlediler.

Kürsüye çıkıp benim dokunulmazlığımı kaldırmazsanız namertsiniz dedim.Oğlu aranıyor değil mi? Sen niye çıkıp demiyorsun ki, "Oğlum git hesabını ver" Niye diyemiyorsun? Senin çocuğunun ayrıcalığı ne? Vakıf kurmuş ihaleyi almış, rüşveti de oğlunun vakfına yatırıyor. Bunun adı nüfus ticaretidir. Buna izin verecek miyiz? Kul hakkı yemenin günah olduğuna inanan yurttaşlara sesleniyorum. Kul hakkı yiyenlere artık yeter deyin. Ayakkabı kutularına o paraları çeteler mi kurdu?" ifadelerini kullandı.

'HELAL PARANIN AYAKKABI KUTUSUNDA NE İŞİ VAR?'

Dedim helal paranın ayakkabı kutusunda ne işi var? Bankanın genel müdürü götürür bankaya yatırır. Ayakkabı kutusundan para çıktı demiyor, bize kumpas kurdular diyor. Peki o bakanların çocuklarının yatak odalarına para sayma makinalarını çeteler mi koydu?  700 bin liralık saati çete mi verdi? Bakanla oğlu telefonda konuşuyorlar.

Oğlu anlatıyor. Babası da İçişleri Bakanı. Diyor ki aman ha bunları telefonda konuşma dinlerler. İçişleri Bakanı'na bakın, tavsiyeye bakın. Senin oğlun temiz iş yapıyorsa bırakın dinlesinler. Benim telefonumu da dinliyorlar. Dinlemezseniz namertsiniz zaten. Verilecek hesabımız mı var? yok. Alnımız temiz. Yere bakmıyoruz biz. Allah kimseyi yere bakar hale getirmesin. En önemli özellik budur. Biz temiz siyasetten yanayız. Biz herkesin işi herkesin aşı olsun bundan yanayız. Biz hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye’den yanayız. Biz vatandaşa hesap vermeyi namuslu bir görev kabul eden bir anlayıştan yanayız. Biz Bursa’dan yanayız, dostluktan yanayız, kardeşlikten yanayız.

BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI TANITILDI

Büyükorhan Belediye Başkanı: Ahmet Kamaç

Gemlik Belediye Başkanı: İbrahim Talan

Gürsu Belediye Başkanı: İlyas Keleş

Harmancık Belediye Başkanı: Ali Arıkan

İnegöl Belediye Başkanı: Şevket Mollaer

İznik Belediye Başkanı: Kenan Karakaş

Karacabey Belediye Başkanı: Ayhan Kutku

Keles Belediye Başkanı: İsmail Oruç

Mudanya Belediye Başkanı: Hayri Türkyılmaz

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı: Mehmet Küçükaşık

Nilüfer Belediye Başkanı: Mustafa Bozbey

Orhaneli Belediye Başkanı: Ali Sarı

Osmangazi Belediye Başkanı: Erkan Aydın

Yenişehir Belediye Başkanı: Hasan Kocatürk

Yıldırım Belediye Başkanı: Ramazan Altunöz

Büyükşehir Belediye Başkanı: Necati Şahin

Sıradaki haber yükleniyor...