Kılıçdaroğlu: "Tepemize Recep de düşse, bir şey olmaz

Kılıçdaroğlu: 'Tepemize Recep de düşse, bir şey olmaz

Kılıçdaroğlu: "Tepemize Recep de düşse, bir şey olmaz

09 Mayıs 2011, Pazartesi 15:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Milas’ın ardından geldiği Yatağan’da da coşkuyla karşılandı. Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmada, maden işçilerinin sorunlarına çözüm getireceklerini ve taşeron işçiliğe son vereceklerini söyledi.

CHP iktidarında her işçinin toplu iş sözleşmesi ve grev hakkı olacağını kaydeden Kılıçdaroğlu, "Şu anda işçilerin bulunduğu ortam insan haklarına tamamen aykırı. Bu ortamda, işçi kardeşlerimiz evlerine ekmek götürmek ve çocuklarına eğitim fırsatı vermek için yoğun gayret sarfediyorlar" dedi. Özelleştirmeler devam ederken işçilerin mağdur olduğunu çok iyi bildiğini anlatan Kılıçdaroğlu, "Özelleştirmeler sürerken susan, tepki göstermeyenler, sonunda sıra kendilerine geldiğinde, bir de baktılar ki, kendilerini savunacak kimse kalmamış. Biz hem işçinin hakkını korumak hem de sendikaların gücünü artırmak için destek vermeye devam edeceğiz" dedi.

Bu sırada bir işçi temsilcisi Kılıçdaroğlu’na bir buket çiçek ve baret verdi. CHP lideri, bareti takarak, "Tepemize Recep de düşse, bir şey olmaz artık" derken, alkışlarla ve ’Başbakan Kemal’ sloganlarıyla karşılandı. Yatağan’daki şehir turunu tamamlayan Kılıçdaroğlu, kent merkezine hareket etti.

Kılıçdaroğlu: YGS ve ÖSYM konusunda bir sürpriz var, savcı açıklasın 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hulusi Akar: Acımız çok büyük, milletçe derin üzüntü içindeyiz