Kılıçdaroğlu'na destek gösterisi

Kılıçdaroğlu'na destek gösterisi

CHP Ankara İl Başkanlığınca, parti genel merkezi önünde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na destek gösterisi düzenlendi

23 Haziran 2011, Perşembe 14:29 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
CHP Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş, Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP'nin oylarının yükseldiğini ifade etti.
Güneş, “Bir yenilik olarak çıktık, Atatürk'ün partisi CHP'yi, Türkiye'nin ilerlemesi için yola çıkarttık. Hızla ilerliyoruz. Şimdi bu güçte ve bu sükunette olmalıyız. Her şey yolunda gidiyor” dedi.

Örgütlerin, CHP'nin enerjisi olduğunu, kendilerine verdiği desteğin de farkında olduklarını kaydeden Güneş, partide zaman zaman ufak tefek tartışmaların yaşanabileceğini, bunu olgunlukla karşıladıklarını dile getirdi.

"YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ"

Güneş, “Yolumuza devam edeceğiz. Yolumuzdan ödün verecek durumda değiliz. Türkiye'nin önemli sorunları, halkımızın önemli sıkıntıları var. Bunların çaresi CHP ve sosyal demokrasidir” ifadelerini kullandı. CHP Ankara İl Başkanı Tarık Şengül de iktidarı kazanamadıkları bir seçimden sonra “tatmin olduk” diyemeyeceklerini, ancak seçim sonuçlarının içinde bulunulan koşullar gözönünde tutularak değerlendirilmesi gerektiğini kaydetti.
 
CHP'nin yakın zamana kadar halkla arasındaki boşluğu kapatmakta başarılı olamadığını belirten Şengül, şunları söyledi: “Ama yakın zamanda CHP'de ortaya çıkan yenileşme hareketi ve genel başkanımızın CHP'ye getirdiği yeni soluk ve ivme, tarihsel olarak oluşan bu kopuşun, boşluğun bir kez daha kopartılmamak üzere kapanmaya başladığının da işareti oldu.

12 Haziran, tam da bu açıdan bir kopuş noktasıdır. Meydanlarda, sokaklarda, mitinglerde gördük. Her yerde halk büyük bir coşkuyla CHP'ye daha önce rastlamadığımız bir şekilde ilgi gösterdi, kucaklaştı. Aldığımız oy bizim için bir başlangıç. Bundan sonra koşarak gideceğimizden herkes emin olsun.

Yüzde 50'yse o yüzde 50'yi de alırız. Ama o yüzde 26'ya dikkat edin. O yüzde 26, herhangi bir yüzde 26 değil. O yüzde 26, Türkiye'nin sağduyusu, Türkiye'nin onuru, Türkiye'yi ayakta tutabilecek gerçek direnç, CHP'nin gerçek emekçileridir. Yüzde 26, Türkiye'nin geleceğinin garantisidir. O yüzde 26, geleceğin yüzde 50'sidir.”

İl Başkanı Şengül, iktidar partisinin hem Türkiye'yi hem de Ankara'yı adeta bir hapishaneye çevirdiğini iddia etti. Şengül, “Bu demir kafes, bu ucube onun en büyük örneği. Kars'taki ucubeyi görenler, Ankara'dakini görmüyor. Mahkeme kararı olmamasına karşın Kars'taki ucubeyi yıkanlar, mahkeme kararı olmasına karşın Ankara'dakine dokunmuyor, burayı gözleri görmüyor” ifadelerini kullandı. Bir süre sloganlar atan partililer daha sonra olaysız şekilde dağıldı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın açıklayacak! Anayasa için milat olacak