Kılıçdaroğlu'ndan isim jestine ret

Kılıçdaroğlu'ndan isim jestine ret

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Hacıbektaş'ta kendi isminin verildiği kültür merkezinin adının değiştirilmesini istedi. CHP lideri, 'Merkeze ismimin verilmesi aleyhimde kullanılabilir. Bunu yanlış değerlendirebilirler ve sanki benim isteğimle verilmiş gibi düşünülebilir' dedi

17 Ağustos 2014, Pazar 17:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hacıbektaş Belediye Başkanı Selmanpakoğlu: "CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, isminin verildiği kültür merkezinin adının değiştirilmesini istedi"

Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, isminin verildiği kültür merkezinin adının değiştirilmesini istediğini söyledi.

Selmanpakoğlu, belediye binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçenin ihtiyacı olan kültür merkezinin Beşiktaş Belediyesi’nin desteğiyle yapıldığını anımsattı. Belediye Meclisi kararıyla CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adının verildiği merkezin açılışının dün Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında yapıldığını hatırlatan Selmanpakoğlu, "Bizim yıllarca özlemini çektiğimiz bir salondu. Çünkü, maddi açıdan böyle bir salonu yaptırma şansımız yoktu. Beşiktaş Belediyesi’nin öncülüğünde harabe haldeki bir binayı kullanılır hale getirdik" dedi.

İsmini kültür merkezine vererek, Kılıçdaroğlu’na sürpriz yaptıklarını ifade eden Selmanpakoğlu, "Kılıçdaroğlu, kapalı bir salonun yapılması konusunda yönlendirmede bulundu. Biz de kültür merkezi haline getirdiğimiz bu salonunun ismini Kemal Kılıçdaroğlu Kültür Merkezi olarak belirledik. Belediye Meclisinde aldığımız kararla da bunu gerçekleştirdik" diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU: ALEYHİMDE KULLANILABİLİR

Merkeze isim verirken herhangi bir şekilde Kılıçdaroğlu’na sormadıklarını dile getiren Selmanpakoğlu, durumu kendisini davet ettikleri gün söylediklerini belirtti. Kılıçdaroğlu’nun kültür merkezinin açılışından dolayı memnun olduğunu vurgulayan Selmanpakoğlu, şunları kaydetti: "CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, ayrılırken bana ricada bulunarak, isminin verildiği kültür merkezinin adının değiştirilmesini istedi. ’Merkeze ismimin verilmesi aleyhimde kullanılabilir. Bunu yanlış değerlendirebilirler ve sanki benim isteğimle verilmiş gibi düşünülebilir. Oysa ben böyle bir şey istemedim. Teşekkür ederim. Uygun görmüşsünüz ama mümkünse ismini değiştirseniz sevinirim’ dedi.

Genel başkanımızın bu hassasiyetini anlayışla karşılıyorum. Çünkü siyasette bu tür şeyler yanlış kullanılabiliyor. Kültür merkezinde aranılan özellikler; bilgi, akıl, sanattır. Bu saydıklarımızın hepsi genel başkanımız Kılıçdaroğlu’nda vardır. Bu özelliklere uygun birisi olmasaydı biz zaten onun ismini vermezdik." İsim değişikliğini Belediye Meclisinde gündeme getireceklerini aktaran Selmanpakoğlu, değiştirilmesine karar verilirse yeni bir isim belirleyeceklerini sözlerine ekledi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Meclis'te bu hafta neler konuşulacak? İşte Ankara'nın gündemi