'Kılıçdaroğlu'nun elini öpeceğim'

Kendisine yumruk atan oğlundan şikayetçi olmayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na teşekkür eden Vesile Övet "Bana randevu versin, elini öpmeye gideceğim” dedi

12 Nisan 2014, Cumartesi 13:50
A A

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yumruklu saldırıyı gerçekleştiren Orhan Övet'in annesi Vesile Övet, oğlundan şikayetçi olmayan Kılıçdaroğlu'na teşekkür etti.

Övet, Kılıçdaroğlu'na atılan yumruğu 85 yaşındaki babasına atılan yumruk gibi gördüğünü belirterek, Kılıçdaroğlu'ndan tekrar özür diledi.

Anne Övet, "Kılıçdaroğlu'na atılan tokat, babama atılmış tokattır. Ben onu kabul ediyorum. Benim çocuğum bir cahillik yaptı. Affetti, Allah bir kere değil bin kere razı olsun" diye konuştu.

Oğlunun banka borçlarının ödendiğine dair iddiaları da yalanlayan anne Övet, oğlunun 18 milyar lira banka borcunun olduğunu ve bu borcunun ödenmediği bilgisin verdi.

 Anne Övet, "Banka borcunu ödemedi. Gidip araştırabilirler. Benim oğlumun borcu kapandıysa, boynum kıldan ince" ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun kabul etmesi halinde kendisiyle görüşmek istediğini belirten anne Övet, "Yani özellikle buradan Kılıçdaroğlu'na sesleniyorum. Bana bir randevu versin. Ben onun elini öpmeye gideceğim. O da bizi kabul ederse, ben çok memnun olurum" dedi.

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer16505","16505","201404","16505-124583.jpg","1", "0","Saldırganın annesinden Kılıçdaroğlu'na çağrı");

Saldırının yaşandığı ilk gün söylediği "Oğlumu dolduruşa getirdiler" gibi ifadeleri o anki psikolojiyle söylediğini dile getiren anne Övet, anne Övet, şunları kaydetti:

"Dolduruşa molduruşa kimse getirmedi. Ben oğlumun, huyunu herkesten iyi biliyorum. Kimse dolduruşa getirmez. O kafasında kurdu, gitti, yaptı. Benim haberim de olsaydı ,beni öldüreceğini bilseydim, ben yine bu işi yaptırmazdım. Kimseyi zan altında bırakmasınlar.”

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.