Kılıçdaroğlu'nun yeğeni işten çıkarıldı

Kılıçdaroğlu'nun yeğeni işten çıkarıldı

Samsun'un merkez Atakum Belediyesi'nde 3 yıldır taşeron işçisi olarak çalışan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yeğeni Atilla Kılıçdaroğlu (32) işten çıkarıldı

20 Mayıs 2014, Salı 13:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeğeni, evli ve 3 çocuk babası Atilla Kılıçdaroğlu, 2011 yılında eşinin Samsunlu olması nedeniyle bu kente yerleşti.

CHP’li olan Atilla Kılıçdaroğlu Atakum Belediyesi’nde taşeron bir firma tarafından 1000 TL aylık ücretle işe başladı. 30 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde CHP’li Metin Burma beklediği oyu alamadı ve göreve AK Parti’li İshak Taşçı geldi. Kısa süre sonra Zabıta Müdürlüğü’ndeki görevinden alınan Atilla Kılıçdaroğlu, Fen İşleri Müdürlüğü’nde görevlendirildi. Ardından da geçen 28 Nisan’da işe gitmediği gerekçesi ile hakkında belediye tarafından tutanak tutuldu. Bunun üzerine taşeron firma, Kılıçdaroğlu’nun savunmasını istedi. Savunmasından sonra, 1 hafta önce de firma tarafından ’verilen görevi yerine getirmediği’ gerekçesiyle Kılıçdaroğlu’nun işine son verildi.

’SOYADIMDAN DOLAYI ATTILAR’

Görevinin kendisine yazılı bir tebligat yapılmadan değiştirildiğini ileri süren Atilla Kılıçdaroğlu, "İşime gitmeye devam etmeme rağmen bana hiçbir görev vermediler. Buna rağmen görev yerime gitmediğime dair tutunak tutmuşlar. AK Partili belediye özel şirkete baskı yaparak beni işten attırdı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşinin oğlu olduğum için soyadımdan dolayı işeme son verdiler. Bunun içinde özel şirkete baskı yaptılar. İşe dönmek için iş mahkemesine dava açtım" dedi.

’BASKI YAPMADIK’

Diğer taraftan Atilla Kılıçdaroğlu’nun çalıştığı Atakum Belediyesi Fen İşleri Müdür Vekili Hakan Kuşçu, belediyede çok sayıda işçinin çalıştığını dile getirerek, "Herkesin görev yapıp yapmadığı işe geliş gidiş saatleri kontrol edilmektedir. Şantiye şefi bu kişi hakkında hastalık bahanesiyle işe gelmediği için tutanak tutmuştur. Ben de üst yazı ile bu tutanağı kişinin bağlı olduğu şirkete gönderdim. Şirket de gereğini yapmıştır. Bizim tarafımızdan ne şahsın kendisine ne de şirkete herhangi bir baskı yapılmamıştır" diye konuştu.

Atilla Kılıçdaroğlu’nun babası Celal Kılıçdaroğlu’nun da daha önce İzmir’de bir inşaatta bekçilik yaptığı ortaya çıkmış, basında geniş yer bulunca da işten çıkarılmıştı.

DHA

 


 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ömer Çelik: Her türlü kriz senaryosunu boşa çıkaracağız