Kim Kardashian açtığı tazminat davasını kazandı ve milyonlara sahip oldu

Kim Kardashian kocası Kanye West'in kendisi için tasarladığı elbiseyi izinsiz olarak satan giyim firmasına açtığı davayı kazandı...

05 Temmuz 2019, Cuma 09:21 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
posta.com.tr

posta.com.tr

Kardashian ailesinin en medyatik yüzü olan Kim Kardashian yine magazin gündemine bomba gibi düştü. Kim'in gündeme gelme nedeni bu kez bir dava...

Kim Kardashian en az kendisi kadar ünlü rap şarkıcısı Kanye West ile evli. İkili oldukça mutlu bir birliktelik yürütüyor.

Kim Kardashian geçtiğimiz aylarda Instagram sayfasında bir fotoğraf paylaşmış ve giydiği elbiseyi kocası Kanye West'in kendisi için tasarladığını söylemişti.

Hatta fotoğrafı paylaşırken yazdığı yorumda hızlı giyim markalarına bir de mesaj vermiş ve "Tasarımı çalmadan önce lütfen elbiseyi dışarıda giymemi bekler misiniz?" diye esprili bir soru sormuştu.

Ancak bir hazır giyim markası bu uyarıyı dikkate almadı ve Kardashian fotoğrafı paylaşır paylaşmaz hemen elbisenin aynısını üretip satmaya başladı.

Duruma çok sinirlenen Kardashian hemen markaya dava açtı ve 10 milyon dolar tazminat talep etti.

Kardashian dava gerekçesinde "Özgün bir tasarım çıkarmak için kan ve gözyaşı dökenlere ayıp" ifadesini kullanmıştı.

Mahkeme ünlü yıldızı haklı buldu ve Kardashian 2.7 milyon dolar (15 milyon lira) tazminat kazandı.

Kardashian geçtiğimiz günlerde de ünlü bir moda firmasının kendisi için tasarladığı bu elbiseyi başka bir firmanın taklit ettiğinden şikayet etmişti.

Kim Kardashian'ın bu iddia üzerine de bir dava açıp açmayacağı merakla bekleniyor.


Hazırlayan: Rükzan Sağır / POSTA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 2020 tarzında sıcak iklimlere dönüş başladı