Kim Kardashian'ın taşıyıcı anne yöntemi tartışma yaratıyor

Şov yıldızı Kim Kardashian, 4'üncü kez anne oldu. Kardashian, çocuklarının 2'sini doğurdu, 2'sini de taşıyıcı anne dünyaya getirdi. Kardashian, taşıyıcı anne yöntemine doktorlarının doğum yapmasına izin vermediği için başvurduğunu söylüyor. Ancak tüm hayatını özel dolgularla kum saati kıvrımlarına kavuşturduğu vücudundan kazanıyor. Bu yöntem ile doğum kilolalarıyla uğraşmasına gerek kalmadığı için sağlık gerekçesine şüphe ile bakılıyor

12 Mayıs 2019, Pazar 11:06 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Kim Kardashian'ın yoksul kadınları para ile 'doğum makinesi' olarak kullanması beden sömürüsü olarak görülüyor. Ayrıca, çocuklarını sosyal medyada reklam projelerinin parçası haline getirip üzerlerinden para kazandığı için geniş aile konusundaki ısrarı samimi bulunmuyor.

GENİŞ AİLE İSTEĞİ

GENİŞ AİLE İSTEĞİ

Taşıyıcı annelik, çocuk sahibi olamayan insanların son çare olarak başvurduğu bir yöntem. Biyolojik anne ve babaya ait embriyonun başka bir taşıyıcının rahmine yerleştirilmesi yöntemine deniyor.

Türkiye'de yasak olan bu uygulama, zengin ve ayrıcalıklı insanların keyfi kullanımına, hatta statü göstergesine dönüşmüş durumda.

Serveti en az 350 milyon dolar olan şov yıldızı Kim Kardashian (38) ile moda markasının değeri 1 milyar doları bulan Kanye West (41) çiftinin 5 yaşlarında bir kızları, 3 yaşlarında bir oğulları olmuştu. Çift, daha geniş bir aileye sahip olmak istediklerini söyledi.

BİR YILDA İKİNCİ KEZ

BİR YILDA İKİNCİ KEZ

Ancak Kardashian'ın iddiasına göre; doktorları bir daha doğum yapmasının mümkün olmadığını açıkladı. Bu nedenle çift, 45 bin dolara bir taşıyıcı anne ile anlaştı.

Taşıyıcı anneden ilk bebekleri Chicago, geçen yıl doğdu. Aynı yıl çift aynı yöntemle bir bebek daha 'sipariş etti'. Ancak Kardashian, dünya çapında 5 kardeşi ve anne-babası ile aile hayatlarını gözler önüne seren TV programı ile tanınmıştı. Bu şöhretini, vücuduna yaptırdığı dolgularla oluşturduğu kum saati figürüyle sosyal medyada sürdürüyor. Instagram'da yaptığı reklam içerikli her bir paylaşımdan 300 ila 500 bin dolar kazanıyor.

ÇOCUKLU REKLAMLAR

ÇOCUKLU REKLAMLAR

Öte yandan, çocuklarıyla ünlü dergilere verdiği pozlar, bu pozlara yerleştirilen ürünler ile kazancını katlıyor. Ailece yeni bir fenomen yaratmanın sinyalini veriyor.

Attığı her adım figürünü vurgulayacak şekilde planlanan Kardashian, ikinci çocuğunu doğurduktan sonra yeniden eski formunu çok zor yakalamış, kilo verirken depresyona girdiğini açıklamıştı.

O nedenle, Kardashian'ın 'mutlu aile tablosunu doldurmak için taşıyıcı anneden sipariş bebek' sahibi olması, tartışma yaratıyor. Taşıyıcı anneliğin, çaresiz ve yoksul kadınların bedenini sömürmek olduğunu savunanlar, Kardashian'a tepki gösteriyor.

Kim Kardashian’ın çocukları için bir bakıcı ordusu çalışıyor. Ancak o kameralar önünde ‘stil ikonu anne’ imajı için bu tür pozlar veriyor.

PATRON AİLE TABLOSU

PATRON AİLE TABLOSU

Kim Kardashian, kalabalık aile görüntüsü ile annesi Kris Jenner'ın yarattığı aile şovunu gelecek yıllarda kendi çocukları ile sürdürmenin hazırlığında.

4 GÜN SONRA ANNE OLDU

4 GÜN SONRA ANNE OLDU

Kim Kardashian, geçen hafta belini 2 beden daha ince gösteren elbisesi ile katıldığı MET Gala'ya damga vurmuştu. Bu geceden sadece 4 gün sonra anne oldu.

MASUM BİR ANNE KIZ SANIYORSUNUZ AMA...

MASUM BİR ANNE KIZ SANIYORSUNUZ AMA...

Kim Kardashian'ın kızı North ile verdiği masum uyku pozunun sırrı, fotoğrafın üzerindeki küçük bir tuşta saklı. O, tuş tıklanınca, yüzündeki makyajın reklamı olarak kendi kozmetik markasının sayfası çıkıyor.

Kardashian-Jenner ailesinin kadınları çocukları ile adeta bir reklam pazarı yarattı. 

POSTA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Shakira ve Jennifer Lopez'in gösterisine şikayet şoku!