'Kim Milyoner Olmak İster'de sorulan soru tartışmaları yeniden alevlendirdi

Kenan İmirzalıoğlu'nun sunumuyla atv'de ekranlara gelen 'Kim Milyoner Olmak İster' yarışmasının son bölümüne, 'menemen' sorusu damga vurdu. Yıllardır tartışma konusu olan "Menemen soğanlı mı, yoksa soğansız mı olur" sorusu yanıt buldu.

30 Ekim 2021, Cumartesi 21:35 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kenan İmirzalıoğlu'nun sunumuyla ekrana gelen 'Kim Milyoner Olmak İster'de Mehmet Zeki Özhan isimli yarışmacıya yöneltilen "Menemen" sorusu programa damga vurdu.

Yarışmacının verdiği cevaptan sonra elenmesi "Menemen soğanlı mı olur, soğansız mı?" tartışmalarını yeniden alevlendirdi.

Yarışmaya İzmir'den katılan Özhan, ikinci baraj sorusunda zorlandı. Daha önce sosyal medyada da büyük tartışmalara neden olan "Menemen" yemeği ile ilgili soruda kararsız kalan yarışmacı risk alarak soruya yanıt verdi.

"Menemenin TDK Güncel Türkçe Sözlük'teki tanımında 'yapılan bir yemek' ifadesinden önce tam olarak hangisi yazar?" sorusuna "Yumurta, yeşilbiber ve domatesle" yanıtını veren yarışmacı 2 bin TL alarak yarışmaya veda etti.

TARTIŞMALARI YENİDEN ALEVLENDİRDİ

TARTIŞMALARI YENİDEN ALEVLENDİRDİ

Yarışmacının bu soruda elenmesi sosyal medyada zaman zaman gündeme gelen "Menemen soğanlı mı olur, soğansız mı?" tartışmalarını yeniden alevlendirdi.

Yarışmacıya şık olarak şu seçenekler sunuldu;

a- Yumurta ve domatesle

b- Yumurta, kaşar peyniri ve domatesle

c- Yumurta, yeşilbiber ve domatesle

d- Yumurta, soğan, yeşilbiber ve domatesle

Doğru Cevap: Yumurta, soğan, yeşilbiber ve domatesle

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Didem Soydan cesur karelerine hız verdi!