Kıraç’tan yer altında 1 Mayıs konseri

İstanbul Valiliği, ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ nedeniyle Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metro Hattı şantiyesinde Kıraç konseri düzenledi.

02 Mayıs 2020, Cumartesi 10:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İstanbul Valiliği 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla yerin 72 metre altında Gayrette-İstanbul Havalimanı metro şantiyesinde konser programı düzenledi. 

Kovid -19 tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması sebebiyle seyircisiz düzenlenen Kıraç'ın sahne aldığı konser, sosyal medyadan ve TRT Müzik'ten canlı yayınlandı

Konseri burada çalışan işçiler de izledi.

Konser öncesi konuşan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günümüzü en içten dileklerimle kutluyorum. Bugünümüzü ve yarınlarımızı işleyen tüm emekçilerimize daima hürmet ediyor, nasır tutan elleri öpüyor, başımıza koyuyoruz. Çünkü Türkiye, işçisi ve emekçisiyle büyüktür."

"İstanbul'umuzda 4,5 milyon emekçi kardeşimiz bulunuyor. İstanbul onların ellerinde yükseliyor. Evet, her iş zor, bazıları ise daha da zor. Güneşi görmeden, yerin altında çalışmak bu zor işlerden biri. Şu anda Gayrettepe - İstanbul Havalimanı Metro inşaatında, yerin 72 metre altındayız. Burası, İstanbul'da yeraltında çalışılan en derin mesafedeki şantiye. Yeraltında, yeni yollar açan işçilerimizin yanındayız" dedi.

Vali Yerlikaya corona virüs nedeniyle tarihi bir sınavdan geçildiğini söyleyerek, "Evde kaldığımız bugünlerde, morale ihtiyacımız var. Bugün sevgili Kıraç ile evlerinize misafiriz olacak, hep birlikte moral depolayacağız. Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Kovid-19 salgını nedeniyle tarihi bir sınavdan geçiyoruz. Aldığımız tedbirlere gösterdiğiniz anlayış, sabır ve hassasiyete teşekkür ediyorum. Biraz sabır demekten hoşnut değilim ama 'Biraz daha sabır' diyeceğim. Salgınla mücadele günlerinde sağlık çalışanlarımız tarihi bir hizmette bulunuyorlar" açıklamasında bulundu.  

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Elçin Sangu evde kalmadı trafiğe kızdı