Kırılmalara son! Tırnaklarınızı eskisinden daha güçlü yapmanın 5 yolu

O kadar uzatıp manikür yaptırıp en sevdiğimiz ojeyi de sürdükten sonra en ufak bir şeyde kırılan tırnaklar, günümüzü mahvedebiliyor. Kırılgan tırnaklara sahipseniz, beslenme ve yaşam şeklinizde bazı değişikliklere gitmeniz gerekiyor. Güçlü tırnaklara sahip olmak emek ister. Peki tırnakları güçlendirmek için neler yapabiliriz? İşte bilmeniz gerekenler...

04 Mayıs 2021, Salı 15:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- TEMİZLİK ÜRÜNLERİNE DİKKAT

1- TEMİZLİK ÜRÜNLERİNE DİKKAT

Temizliğin ekstra önem kazandığı günlerden geçiyoruz. Sık sık ellerimizi yıkamak ve dezenfektan kullanmak durumunda kalıyoruz. Kullandığımız temizlik ürünlerinin içeriklerine dikkat etmekte fayda var. Temizlik ürünlerindeki alkol, tırnak etlerini kurutur ve kuruyan tırnaklar daha çabuk kırılır. İçeriğinde doğal bileşenler olan ve alkolsüz temizlik ürünlerini tercih edebilirsiniz.

2- NEMLENDİRİCİLERİN İÇERİKLERİ ÖNEMLİ

2- NEMLENDİRİCİLERİN İÇERİKLERİ ÖNEMLİ

El kremi kullanırken içeriğine dikkat etmekte fayda var. Fosfolipid açısından zengin içeriği olan nemlendiriciler ve alfa hidroksi asit, kırılgan tırnakların güçlenmesine yardımcı olur.

3- SUYUN SICAKLIĞINA DİKKAT

3- SUYUN SICAKLIĞINA DİKKAT

Aşırı sıcak veya aşırı soğuk su tırnakların direncine zarar verir. Bu durum tırnakların aniden genleşmesine ve büzüşmesine yol açabileceğinden tırnaklar daha kırılgan hale gelir. Özellikle tırnaklarınız zedelenmişse, aşırı sıcak veya soğuk su hasarın büyümesine neden olur.

4- TAKVİYELERE DİKKAT

4- TAKVİYELERE DİKKAT

Kırılgan tırnaklardan şikayetçiyseniz, tırnak güçlendirmeyi vadeden gıda takviyelerine başvurmadan önce bir dermatoloğa görünmenizde ve kırılmaların nedenini öğrenmenizde fayda var. Aksi halde kullanacağınız takviyeler sadece gereksiz para israfı olur.

Üstelik tırnak kırılmasının nedeni her zaman vitamin eksikliği de olmuyor.

5- DENGELİ BESLENİN

5- DENGELİ BESLENİN

Dengeli beslenme sayesinde daha güçlü tırnaklara sahip olabilirsiniz. Bazı besinlerin tırnak güçlenmesinde önemli rol oynadığı kanıtlandı. Somon, badem, baklagiller, çinko ve demir içeren besinlerin tüketimine ağırlık verebilirsiniz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Siyah noktaları temizleyen 3 doğal maske tarifi