Kırım çocuklarına ağlıyor

Kırım'ın Kerç şehrindeki bir okulda meydana gelen silahlı saldırıda hayatını kaybeden gençler, büyük bir cenaze töreniyle uğurlandı. Vladislav Roslyakov adındaki öğrenci korkunç saldırıdan sonra kendini öldürmüştü. Kırım bu büyük trajedinin şokunu yaşıyor

19 Ekim 2018, Cuma 15:24 Son Güncelleme:
A A

Kırım Çarşamba günü yaşanan korkunç bir saldırının şokunu yaşıyor.

Kerç şehrinde bir okulda Vladislav Roslyakov adlı öğrencinin hem silah hem de parça tesirli bomba kullanarak gerçekleştirdiği saldırıda 20 kişi hayatını kaybetmişti.


Yetkililerin soruşturmasına devam ettiği saldırı için devlet başkanı Putin de çok yönlü incelemeler yapıldığını açıklamıştı.

Seri katillere takıntılı olduğu söylenen katilin 1999 yılında Columbine lisesi katliamını gerçekleştiren Eric Harris'i taklit etmek için saldırıdan önce beyaz tişört giydiği ve pompalı tüfek kullandığı ortaya çıktı.

Bu korkunç saldırıda hayatını kaybedenler için düzenlenen cenaze törenine ise binlerce insan katıldı.

Öğrencilerin ailelerinin yaşadıkları büyük acı yüzlerinden okunuyordu.

Gencecik bedenleri taşıyan tabutların çiçeklerle süslendiği görüldü.

Zorlukla ayakta duran kurban yakınları ve şehrin yerel halkı katili lanetledi.

Saldırıyı gerçekleştiren Vladislav Roslyakov adlı gencin utangaç olduğu ve çok az arkadaşının bulunduğunu anlatan olayın tanığı öğretmenler ve öğrenciler, hâlâ şaşkın.

Yapılan ilk incelemelerde Vladislav Roslyakov'un bilgisayarındaki kanıt olabilecek nitelikteki belgelerin silinmiş olduğu anlaşıldı.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Uçakta skandal! Kabin memuru iki erkekle tuvalette...