Kirk Douglas 101 yaşına girdi

Hollywood’un gelmiş geçmiş en büyük yıldızlarından Kirk Douglas bugün 101 yaşına girdi

09 Aralık 2017, Cumartesi 22:37
A A

Douglas'ın oğlu Michael Douglas'la evli olan Catherine Zeta Jones da kayınbabasının doğum gününü kutladı. 

'BABAMA MUTLU YILLAR'

'BABAMA MUTLU YILLAR'

Instagram'da beraber fotoğraflarını paylaşan Jones, 'Harika, ilham verici ve sevgi dolu babama mutlu yıllar' diye yazdı. 

Üç kez Oscar'a "en iyi oyuncu" dalında aday olan Douglas, ilk eşi oyuncu Diana Webster ile 1951'de boşandıktan sonra Anne ile 1954'te evlenmişti.

Diana Douglas'tan iki çocuğu Michael ve Joel Douglas olan Kirk Douglas'ın Anne Douglas ile evliliğinden de Eric ve Peter isimli iki oğlu oldu. 

1996'da felç geçiren ve konuşma yetisini büyük ölçüde kaybeden Douglas, uzun süre gördüğü tedavi sayesinde bu yetisini kısmen kazandı.Hayatı boyunca iki büyük trajedi yaşayan Douglas'ın oğullarından Eric, alkol ve uyuşturucu bağımlılığına yenik düşerek 2004'te 46 yaşında hayatını kaybetti. 

Büyük oğlu Michael Douglas (72) ise 2010'da kansere yakalandı ama tedavinin ardından hayata tutunmayı başardı. 

'ÜNLÜ OLUNCA SİZ DEĞİŞMİYORSUNUZ'

'ÜNLÜ OLUNCA SİZ DEĞİŞMİYORSUNUZ'

Kariyeri boyunca 80'den fazla filmde oynayan Douglas, Rusya'dan ABD'ye göç eden bir ailenin çocuğu olarak Hollywood'da ünlendikten sonra "Ünlü olunca siz değişmiyorsunuz. İnsanlar değişiyor" demişti. 

Oscar'a ilk 1949'ta "Şampiyon" (Champion ) ile aday olan Douglas'ın öne çıkan filmleri; 1956'taki Van Gogh'un hayatını anlatan "Ölmeyen İnsanlar" (Lust for Life), 1957'deki "Vahşi Mücadele" (Gunfight at the OK Corral) 1960'taki "Spartaküs" ve 1964'teki "Heyecanlı Günler" (Seven Days in May) oldu. 

Douglas, 1996'da "Hayat Boyu Başarı Oscar'ı"na layık görüldü. 

Sıradaki haber yükleniyor...