Kırklareli Üniversitesi'nde 'Proje Pazarı' organizasyonu

Kırklareli Üniversitesi'nde 'Proje Pazarı' organizasyonu

18 Nisan 2019, Perşembe 13:53
A A
Kırklareli Üniversitesi'nde 'Proje Pazarı' organizasyonu

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ(DHA)-KIRKLARELİ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından akademisyenler ve öğrencilerde proje kültürü oluşturmak ve ülkemizde bilimsel ve teknolojik gelişmenin dinamiğini oluşturacak bilim insanlarını teşvik etmek amacıyla 'Kırklareli Üniversitesi IV. Proje Pazarı'  organizasyonu düzenlendi.

Kayalı Kampüsü Çarşı Fuaye Alanı'nda gerçekleştirilen etkinlikte akademisyen ve öğrenciler, fikirlerini ve projelerini görücüye çıkardı. Üniversiteden çıkacak olan sanayiye uygulanabilirliği yüksek projeler ve buluşlar tespit edilerek Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarının devam etmesi açısından son derece önemli olan 'Proje Pazarı' nın açılışını, Rektör  Prof. Dr. Bülent Şengörür, Kırklareli Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Muzaffer Akgül ile Kırklareli Bilim Sanayi ve Teknoloji Şube Müdürü Savaş Erden birlikte gerçekleştirdi.

Rektör Şengörür, katılımın bir önceki seneye göre arttığını belirterek, bu yıl Sosyal Bilimlerin de dahil olmasından büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti. Geliştirilen projelerin tniversite açısından önemini vurgulayan Şengörür, bu yıl dördüncüsü düzenlenen '0Proje Pazarı'na 51 projenin katıldığını vurgulayarak projelerin kalitesinin her yıl daha fazla arttığını söyledi.  Şengörür, "Başta Teknoloji Transfer Ofisi çalışanları olmak üzere organizasyonda emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyor; seneye daha çok proje ve katılımla buluşmak üzere hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Konuşmanın ardından kurdeleyi keserek projeleri gezen Şengörür, proje sahibi akademisyen ve öğrencilerden bilgi aldı.


 

Sıradaki haber yükleniyor...