Kırklareli'de korkunç olay! 11 yaşındaki kız tuğla ile öldürülmüş olarak bulundu

Kırklareli'de dün akşam saatlerinde ailesi tarafından kayıp başvurusu yapılan Zeynep Esin (11), metruk bir binada başına tuğla ile vurularak öldürülmüş halde bulundu. Zeynep'in katilinin ise teyzesinin oğlu Kerem S. olduğu belirlendi. Zeynep'in son görüntüleri ortaya çıktı. Adliyeye sevk edilen zanlı Kerem S. çıkarıldığı mahkemece tutuklanıp, cezaevine konuldu.

29 Mart 2019, Cuma 07:40 Son Güncelleme:
A A

'BAKKALA CİPS ALMAYA GİDELİM' DİYE KANDIRMIŞ

'BAKKALA CİPS ALMAYA GİDELİM' DİYE KANDIRMIŞ

Sezgin Esin, gözaltına alınan Kerem S.’nin, yeğenini "Bakkala cips almaya gidelim" diyerek kandırdığını belirterek "Gözaltına alınan Kerem S.’nin ablasının kızı ile 'Akşam eğlence var, gidelim birlikte' diyerek evden ayrılıyor. Oraya gittiğinde Zeynep’i 'Sana bakkaldan cips alacağım' diyerek kandırıp metruk binaya götürmüş. Çocuğu kandırarak bu olayı gerçekleştiriyor" dedi.


Zeynep’in büyüdüğü zaman hemşire olmak istediğini anlatan amca Sezgin Esin, "Zeynep çok akılı bir kızdı. Dersleri de çok iyiydi. Benimle en son konuştuğunda ’Amca ben hemşire olacağım’ dedi. Çok üzgünüz" diye konuştu.

'İDAM İSTİYORUZ' PANKARTI AÇTILAR

'İDAM İSTİYORUZ' PANKARTI AÇTILAR

Zeynep Esin’in yakınları ve sevenleri, küçük kızın oturduğu mahalle girişine 'İdam İstiyoruz' yazılı pankart astı. Kalabalık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek idam yasasını çıkarılıp şüphelinin idam edilmesini istediklerini söyledi.

SON GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

SON GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Zeynep Esin'in kaybolmadan önce dün saat 12.14'te mahalle bakkalından alışveriş yaparken güvenlik kamerasınca görüntülendiği ortaya çıktı.Mahalle bakkalı Tanju Demirci, Zeynep'in dün iki kez bakkala geldiğini ve şeker aldığını belirterek, "Kendisine bir şeyler aldı, yiyecek aldı.O saatten sonra da ortada görünmedi. Kayıp olduğunu öğrenince onu aramaya başladık. Bakkala geldiğinde çok neşeliydi. Çok sevimli bir kızdı, kimseye de saygısızlığı yoktu" dedi.

ZANLI TUTUKLANDI

ZANLI TUTUKLANDI

Zeynep Esin'i öldürdüğü gerekçesiyle gözaltına alınan Kerem S., emniyetteki soruşturmasının ardından geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi. Zanlı Kerem S., çıkarıldığı mahkemece tutuklanıp, cezaevine konuldu.

BAŞSAVCILIK AÇIKLAMASI

BAŞSAVCILIK AÇIKLAMASI

Kırklareli Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Kapağan, Zeynep Esin’in öldürülmesiyle ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada yakalanan şüpheli K.S.’nin Kırklareli Açık Ceza İnfaz Kurumu’ndan firari durumda bulunduğu kaydedildi.

Esin’in dün saat 22.00 sıralarında kaybolduğunun ailesi tarafından İl Emniyet Müdürlüğü Polis Merkezi Amirliği’ne bildirilmesi üzerineÿarama çalışmalarının başladığı, ayrıca zanlı K.S.’nin Kırklareli Açık Ceza İnfaz Kurumu’ndan firari durumda olduğu belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

"Maktülün ailesi tarafından son olarak 1993 doğumlu şüpheli K.S. isimli şahıs ile beraber görüldüğünün ve aynı şahsın Zeynep Esin’e zarar vermiş olabileceğinin bildirildiği, aynı saatlerde ise şüpheli K.S.’nin üç farklı nitelikli hırsızlık suçundan yakalanıp gözaltına alındığının ve aynı zamanda şüpheli K.S.’nin Kırklareli Açık Ceza İnfaz Kurumu’ndan firari durumda bulunduğunun anlaşıldığı, saat 00.30 sıralarında ise Kırklareli Cumhuriyet Mahallesi Eski Poloz Yolu Sokak üzerinde metruk durumda bulunan bir binanın önünde maktül Zeynep Esin’e ait cesedin bulunduğunun polis merkezine ihbarı üzerine Cumhuriyet Başsavcılığımızca olay yerine intikal edilip soruşturmaya esas tüm incelemeler icraya konuldu.

KAFA VE YÜZ TRAVMASI

KAFA VE YÜZ TRAVMASI

Açıklamanın devamında, Zeynep Esin’in cesedi üzerinde otopsi işlemlerinin yapıldığı belirtilerek, "Adli Tıp Uzmanı ve Bilirkişi Doktor nezaretinde yürütülen ölü muayene ve otopsi işlemleri sonucunda ilk belirlemelere göre maktulun kafa ve yüz travmasına bağlı minimal subaraknoidal beyin kanaması, yüz kemiklerinde ağız boşluğuyla irtibatlı çok parçalı kırık ve kan aspirasyonu sonucu solunum yetmezliğinden ölmüş olduğunun belirlendi. Bu aşamada ilk belirlemelere göre maktülün herhangi bir cinsel istismara maruz kaldığına ilişkin bir tespit yapılamadığı, ancak cesedin genital bölgesinde sperm bulaşığı bulunup bulunmadığı, sperm bulaşığı bulunması halinde, yapılacak olan DNA incelemesi için otopsi sırasında maktülden alınan sürüntü örnekleri ile karşılaştırılmak üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’nca tespitinin yapılabileceğinin mütalaa edilmesi üzerine, Cumhuriyet Başsavcılığımızca olay yerinden, maktulden, şüpheliden ve şüphelinin ikametinden elde edilen tüm bulgu ve örnekler üzerinde inceleme yaptırılmak üzere aldırılan mahkeme kararlarına istinaden söz konusu örneklerin İstanbul Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğü’ne ve Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’na Cumhuriyet Başsavcılığımızca görevlendirilen polis memurlarınca elden sevkinin sağlandı. Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturmanın ivedilikle ve titizlikle yürütüldüğü, kamuoyunun haber alma hakkı çerçevesinde soruşturma süresince ortaya çıkacak yeni bilgi ve deliller neticesinde basın açıklamalarının Cumhuriyet Başsavcılığımızca yapılacağı kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Yıllardır kesmediği sakalına değer biçti, satılığa çıkardı