Kırkpınar güreşçisine coşkulu karşılama

Kırkpınar güreşçisine coşkulu karşılama

Kırkpınar güreşçisine coşkulu karşılama

09 Temmuz 2019, Salı 11:56 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Deniz ÖZEN/SİNOP, (DHA) - KIRKPINAR güreşlerinde Deste 1'inci boy kategorisinde bronz madalya alan güreşci Faruk Bafralı (18), kentte coşkuyla karşılandı. 

Bu yıl 658'incisi düzenlenen Kırkpınar güreşlerinde TOKİ Şehit Fatih Eren Ortaokulu öğrencisi Faruk Bafralı, 237 rakibi arasından, yedi tur güreş yaparak yarı finale kaldı ve deste 1'inci boy kategorisinde bronz madalya kazandı. Sinop'a dönen Bafralı, davul ve zurna ile karşılandı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş, kendisini ziyaret eden genç sporcuyu tebrik ederek; "Özellikle babamızı tekrar tebrik ediyoruz, kutluyoruz böyle aslan parçası bir evlat yetiştirmiş. Ne kadar onur duysa, gurur duysa azdır diye düşünüyorum. Faruk kardeşimizi de kutluyoruz.” dedi. Güreşçi Faruk Bafralı ve ve beraberindekiler, daha sonra konvoy oluşturarak, şehir turu attı. 

Sporcu Faruk Bafralı’nın babası Hasan Bafralı, “Yavrumuz bize güzel bir duygu yaşattı. Herkese de nasip olsun inşallah.” dedi. Güreş Antrenörü, Toki Şehit Fatih Eren Orta Okulu spor kulüp başkanı Necip Tekin ise “Bu sene 658'si düzenlenen Kırkpınar’a pehlivanlar gönderdik. Allah’ın izniyle pehlivanlarımız dereceler yaptı. Çeyrek finalde 5 pehlivanımız var.” dedi.
Konvoya katılan Anne Emine Bafralı; "Allahım herkese nasip etisin, çok gururluyuz. Allah razı olsun hocalarından, emeği geçenlerden." şeklinde konuştu.
Kentte tur atan sporcu ve beraberindeki kafile daha sonra bir dizi ziyaret için uzaklaştı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder