Kırmızı halıyı yeşile çevirdiler

Şıkları ve rüküşleri konuşuruz, unutulur. Ancak tüm dünyanın nefesini tutup izlediği bir organizasyonda çevre bilincini şıklığının önüne koyanlar unutulmaz. İşte 2020 Oscar'larında elbiselerini geri dönüştürebilir maddelerden seçen ve gezegeni seven ünlü isimler!

10 Şubat 2020, Pazartesi 15:53 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Saoirse Ronan

Saoirse Ronan

Oscar tarihinde 4 adaylık kazanan en genç ikinci oyuncu olan 26 yaşındaki oyuncu Saoirse Ronan, geçtiğimiz hafta BAFTA'da (İngiliz Akademisi Film Ödülleri) giydiği bu Gucci imzalı sade elbiseyi dönüştürerek 2020 Oscar'larında da giydi.

Saoirse Ronan

Saoirse Ronan

İrlanda asıllı oyuncu şık görünümünü doğal bir topuzla tamamladı.

Margot Robbie

Margot Robbie

 The Bombshell (Skandal) filminin yıldızı Margot Robbie ise yeni bir elbise satın almak ya da diktirmek yerine Chanel'in 1994 ilkbahar/yaz sezonunda kalma vintage elbisesini tercih etti. Markanın omuzları açıkta bırakan modeli halen aynı şıklıkta.

Kaitlyn Dever

Kaitlyn Dever

23 yaşındaki ABD'li oyuncu Kaitlyn Dever, Louis Vuitton elbisesi tamamen geri dönüştürülebilir materyallerden üretildi. Dever'ın ayakkabıları dahi 'iklime zararsız' ürünleriyle bilinen 'Aldo' imzalı.Léa Seydoux

Léa Seydoux

Son James Bond filmi No Time To Die'ın Fransız yıldızı Léa Seydoux tercihi de iklimden yana oldu. 34 yaşındaki oyuncunun Louis Vuitton elbisesi, tamamen organik ipek saten. Seydoux'nun fotoğrafta görünmeyen ayakkabıları da yine tamamen organik satenden üretildi.


Olivia Colman

Olivia Colman

Olivia Colman'ın Stella McCartney imzalı elbisesi tamamen geri dönüştürülebilir kadifeden.


Olivia Colman

Olivia Colman

İngiliz oyuncu geçtiğimiz BAFTA Ödül Töreni'nde ise tüm takılarını sentetik pırlanta tercih etmişti. Doğal elmasla aynı fiziksel, kimyasal ve optik özelliklere sahip olan sentetik elmaslar, yüksek basınç ve ısı kullanılarak, yani doğadaki koşullar taklit edilerek laboratuvar ortamında üretiliyor. Çevre dostu elmaslar sayesinde, kanlı elmas ticaretinin de önüne geçilmesi hedefleniyor.

Elizabeth Banks

Elizabeth Banks

16 yıl sonra aynı elbisenin içine girmeyi başarması bir yana, 46 yaşındaki ABD'li oyuncu, Vanity Fair dergisinin 2004'teki Oscar partisinden sonra tekrar aynı elbiseyi giymeyi tercih ettiği için de kocaman bir alkışı hak ediyor.
Joaquin Phoenix

Joaquin Phoenix

Geri dönüştürülebilir olma özelliği sadece elbiseler ve tuvalet için geçerli değil. Joker filmiyle En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'ne layık görülen Joaquin Phoenix, erkek aktörler arasında çevrecilik konusunda ipi tek başına göğüslüyor. Ünlü oyuncu tüm ödül sezonu boyunca, her ödül töreninde aynı Stella McCartney takımı giydi.

Sandy Powell

Sandy Powell

İngiliz tasarımcı Sandy Powell, çok sayıda Oscar adayının imzasıyla bezeli takımını geçtiğimiz hafta düzenlenen BAFTA Ödül Töreni'nde de giymişti.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER İlk Oscar'larına karşı son Oscar'ları