Kırmızı Oda'da Alya'nın asıl hikayesi şimdi başlıyor – Dizi Postası 12-19 Ekim

Kıyasıya rekabetin yaşandığı televizyon dünyasında kendine yer etmiş dizilerin ‘EN’leri ile huzurlarınızdayım. Bu haftanın “EN”i haftalardır olduğu gibi Kırmızı Oda’da Alya’ya hayat veren Melisa Sözen ve Meliha'yı canlandıran Evrim Alasya diyorum. Bizi “EN” çok şaşırtan karakter Masumlar Apartmanı’nda “Han”... İzleyicisini “EN” çok kızdıran dizi ise “Yasak Elma” diyebilirim. Televizyon ekranlarından evlerimize konuk olan; biraz yüreklerimize biraz da ruhumuza dokunan, kimi zaman güldüren kimi zaman da ağlatan ama en önemlisi duygularımıza sihirli bir değnek gibi dokunan dizilerin sosyal medyada en çok konuşulan sahnelerini gururla sunarım… Sloganımız “Dizin kadar konuş” olsun😊 İşte bu haftanın “En”lerinin Twitter’daki yansımaları… Elif Demirtaş Bilir / elif.demirtas@posta.com.tr

18 Ekim 2020, Pazar 20:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Bu acı bizi yakar!

Bu acı bizi yakar!

Daha ne kadar yüreğimizi dağlayabilir bir çocuğun yaşadıkları? Kırmızı Oda'da Melisa Sözen'in canlandırdığı Alya karakteri bir bölüme daha damgasını vurdu. Dizinin yayınlanan son bölümünde, Alya yaşadıklarını anlattıkça biz de ekran başında kahrolduk.


Ama daha çoooook kahrolacağız, üzgünüm!


Çünkü Alya'nın o kadar çok derdi var ki, içinde biriktirdiği ve henüz anlatmadığı...


Alya'nın anlatmaya gücü yetecek de bizim dinlemeye yüreğimiz yetecek mi bilemiyorum.

Sarılı parmağının sırrı ortaya çıktı

Sarılı parmağının sırrı ortaya çıktı

İlk bölümden bu yana Alya'nın işaret parmağının neden sarılı olduğunu merak ettiniz mi siz de?


O parmağın neden sarılı olduğunu artık biliyoruz. Kırmızı Oda'nın 7. bölümünde öğrendik ki; Alya o parmağıyla, annesini işaret ettiği için sarmış parmağını. Canım Alya neler yaşamış öyle aklım almıyor.


Esma Sultan'ın pazar banyosu


Alya'nın babaannesi Esma Sultan'ın pazar günleri banyo günüymüş. Evdeki bütün gelinler emrine amade tabii. Küçük Alya da elinde havlularla babaannesinin banyo keyfinin bitmesini bekliyormuş. Son banyo suyunu Alya'nın annesi dökmüş.


Süreyya bilerek mi sıcak suyu döktü yoksa dalgınlığına mı geldi kimse bilemeyecek ama o sırada annesi ile babaannesi kavgaya tutuşmuş. Süreyya ilk defa Esma Sultan'a karşı kendini savunmuş ve Alya o kadar mutlu olmuş ki gözlerinin içi parlamış.

Ama Alya'nın o mutluluğu çok kısa sürmüş çünkü kavga esnasında babaannesinin ayağı kayıp düşmüş. O anda sesleri duyan herkes banyoya koşuşmuş ve kimin yaptığını sormuşlar. O an Alya bir anda, işaret parmağıyla annesi Süreyya'yı göstermiş.


Annesi ne kadar "Ben yapmadım" diye bağırsa da; Alya olayın tek görgü tanığı olduğu ve annesini suçlayıp ele verdiği için, Süreyya hapse girmiş.

İşte bu nedenle Alya kendini affedemeyerek, annesini gösterdiği işaret parmağını sarmış.


Alya ile ilgili acı bir gerçek daha var!


Alya'nın hayatını etkileyen bu olay banyoda geçtiği için banyo yapmayı sevmiyormuş. Bu yüzdenmiş o kirli görüntüsü.

Aslında ruhunu o banyoda bırakmış Alya :(

Dinlerken kanınız donacak!

Dinlerken kanınız donacak!

Esma Sultan'ın ölümü üzerine hapse giren Süreyya birkaç ay sonra çıkmış ve Alya'nın asıl acı hikayesi işte bundan sonra başlamış.


Alya'nın şimdiye kadar anlattıkları, anlatacaklarının yanında o kadar önemsiz kalıyor ki! Ben size buradan anlatırsam eminim çoğunuz bana kızarsınız.


Ancak size şu kadarını söyleyeyim: Melisa Sözen'in muhteşem oyunculuğuyla Alya'nın bundan sonra anlatacakları sizi dehşete düşürecek. Bir annenin çocuğuna yaptıkları karşısında şaşırıp kalacaksınız. Kitapta Alya ile ilgili yazanlar inanılır gibi değil gerçekten. Bu arada kitaptaki adı "Ala" ama dizide "Alya" kullanılmış. Bu da ufak bir not.

Hikayenin geri kalanını yeni bölümlerde Alya'nın ağzından dinleyin derim. Bu acıya dayanabilirseniz!

Sen de mi Necdet!

Sen de mi Necdet!

Kırmızı Oda dizisinde Meliha'nın hikayesine kapıldık haftalardır. Evrim Aalasya'nın hayat verdiği Meliha, anlattıklarıyla ekrana kilitledi bizi. Her hafta onunla birlikte acıdan acıya savrulduk. O anlattıkça biz daha çok şaşırdık.


Bir insanın başına gelebilecek ne kadar olay varsa Meliha bunların hepsini yaşamıştı. Üstelik de çok küçük yaşlarda kader onun için ağlarını örmeye başlamıştı bile.

Son iki bölüme Necdet ile Meliha'nın aşk hikayesi damga vururken; Necdet'in Meliha'yı aldatıp aldatmadığı merak konusu olmuştu. Yayınlanan son bölümde gördük ki Necdet Meliha'yı bir başka kadınla aldatmıştı.

Meliha'nın "Ben anasını, babasını, ablasını, kızını toprağa vermiş birisi olarak o an ölmek istedim. Onların uğruna değil de bir aşk uğruna... O yüzden kendimden çok utandım." sözleri içimizi dağlarken bir yandan da Necdet'in, üvey oğlu olduğu gerçeği eleştiri oklarının Meliha'ya dönmesine neden oldu.

Necdet'in aşkına kapılan Meliha, aldatıldığını öğrenince ne yapacağını bilemez halde eve koşuyor. İlk iş olarak Necdet'in dokunduğu saçlarını tıraş makinesiyle kesen Meliha'nın yaşadığı hayal kırıklığı Twitter'ın en çok konuşulan konuları arasındakini yerini aldı:

 • Necdet bile Meliha gibi güzel ruhlu bir kadını aldattı. Meliha ise Necdet'in dokunduğu saçlarını kesip intihar etmeye kalkıştı. Güzel sevmenin, fedakârlığın, birine yüreğini açmanın bedeli bu olmamalı. Bu kadar acı olmamalı...
 • Seni aşka inandıran kişinin aşka küstüren kişiyle aynı olması...
 • Meliha yaşadığı hayal kırıklığı sonrası Necdet'in elinin değdiği saçlarını kazıtıp ona dair ne varsa yok etmek istemiş.

7. bölümde Meliha yok!

7. bölümde Meliha yok!

Kırmızı Oda'nın 7. bölüm fragmanında Meliha'nın olmaması üzerine meraklar arttı. Meliha öldü mü? sorusunu merak eden izleyicilere güzel haber! Meliha ölmedi fakat hikayesi şimdilik bitti. Sonrasında ne olacağını hep birlikte izleyip göreceğiz.

Meliha kızının yaşadığını öğrendi mi?

Meliha kızının yaşadığını öğrendi mi?

Bildiğiniz üzere Kırmızı Oda dizisi Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun kitaplarından uyarlanıyor. Ve dizide henüz işlenmese de, kitapta Meliha kızının yaşadığını öğrenemiyor.

Hayat kadını Melek'in hikayesi

Hayat kadını Melek'in hikayesi

Ancak Meliha'dan yıllar sonra Doktor Hanım'a başka bir vaka geliyor ve hayat kadını olduğundan bahsediyor. Melek açıldıkça, anlattıkları Meliha’nın hikayesi ile kesişiyor.


Melek; "Bir gün eve gidiyordum, ancak evde yangın çıkmıştı ve evde yalnızca benim olduğum sanılıyordu. Ben de kimse bir şey anlamasın diye sevgilimle İstanbul’a kaçtım" açıklamasını yapıyor İşte meğer o kız, Meliha’nın evde yandığını sandığı kızı Melek’miş. Bir anneye bu acı yaşatılır mı yaaa :(


Meliha kızının yaşadığını öğrenemeden kanserden hayatını kaybediyor.


Peki konu dizide nasıl işlenecek? Bunu da izleyip göreceğiz.

Han şaşırtmaya devam ediyor

Han şaşırtmaya devam ediyor

Masumlar Apartmanı'nda Birkan Sokullu'nun canlandırdığı Han karakterini hayran hayran izledik dizinin en başında.


"Böyle bir adam vardı da biz mi evlenmedik" yorumları yapıldı. Amaaaaa....


Ama gördük ki Han da ideal erkek değilmiş.


Benim favori dizim Masumlar Apartmanı. Nedenini soracak olursanız... Tamam merak etmiyorsunuz nedenini ama ben yine de söyleyeyim...

Masumlar Apartmanı Gülseren Budayıcıoğlu'nun Madalyonun İçi kitabından, Çöp Apartman hikayesinin uyarlaması bildiğinizi üzere. Ve dizi gerçek bir hikayeyi konu alsa da aslında kitapta "Han" karakteri yok. Dolayısıyla Han'ın hikayesiyle ile ilgili en ufak bir fikrim de yok. Bu hikayenin sonunu bilmediğim ve tahmin edemediğim için de daha bir heyecanla takip ediyorum diziyi.

Han'ın İnci için yaptıklarını abarta abarta bitiremedik. Yere göğe sığdıramadık Han'ı. Ve Han pimi çekilmiş bomba gibi patladı elimizde. Yani kısacası biraz psikopat çıktı kendisi.

Bu gülüşe kandık!

Bu gülüşe kandık!

İnci, annesinin ölümünden sorumlu tuttuğu ve yıllardır görüşmediği babasıyla karşı karşıya geldi. Babasıyla tartışan İnci'nin bağırmalarını duyan Han ise, İnci'nin babasını boğmaya kalktı.


Şu güzel gülüşün altından böyle bir insan çıkması hiç adil değil. Ne hakkınız vardı hayallerimizi yıkmaya :(

Han beni de çok korkutuyorsun!

Han beni de çok korkutuyorsun!

Masumlar Apartmanı 6. bölüm fragmanında gördüklerimiz umarım bir yanıltmadır.


İnci'nin babası Han'ın yanına gidiyor ve hiç de hoş olmayan şeyler konuşuluyor. Ve o görüşmeden sonra İnci'nin babası bir anda ortadan kayboluyor. Siz de benim korktuğum şeyi mi düşündünüz?

Han'ın bu olayla bir ilgisi yoktur umarım!

Bu arada Han'ın neden kağıt topladığını bu bölümde daha iyi anlayacağız.

Müthiş bir bölüm daha bizi bekliyor

Fragmanı da şuraya bırakayım hemen...


Twitter'ın diline düştü

Twitter'ın diline düştü

Twitter'da TT listesinde 1 numara olan Masumlar Apartmanı'nda Han ile ilgili paylaşımlara da bir göz atalım hemen: 

 • Yunan Tanrı’sı dedik, ilah gibi dedik, taş gibi dedik. Adamın içinden psikopat çıkıyor.
 • Dizi ilk bölümden bu yana harikaydı ama sanırım asıl mükemmel ve sarsıcı bölümler/sahneler bundan sonra başlayacak. Doğrusu ben şimdiden gerilmeye başladım. Özellikle İnci adına ciddi endişeleniyorum.
 • Han sen erkeklerin özetisin. Mutluluktan havalara uçurup, kör kuyularda merdivensiz bırakırsın.
 • Geçen hafta Han'ın evlilik teklifine düşenler bu hafta sus pus!

Acımız ikiye katlandı

Acımız ikiye katlandı

Kırmızı Oda'da Alya'ya üzüldüğümüz yetmiyor gibi "Çocukluk" dizisine ağlayalım biraz da. Söz konusu çocuklar olduğunda senaryo da olsa içimi acıtıyor izlediklerim.


Bazen kendimizi dizinin akışına kaptırıp, izlediklerimizi gerçekmiş gibi hissederiz ya içimizde! İşte öyle bir şey bendeki de.


Çocukluk dizisinde olduğu gibi hikayelerin, hayatımızda da var olduğunu biliyoruz çünkü.

Erdal Beşikçioğlu, Burcu Özberk ve Beren Gökyıldız’ın başrollerinde yer aldığı dizide yurtta kalan kimsesiz ya da sahipsiz çocukların yaşadıkları konu ediliyor. 

Ayşegül karakterine karakterine hayat veren Burcu Özberk, izleyicilerin dizide ne bulacağı değil, hayata nasıl bakacağı ve bakış açılarında nelerin değişeceğinin önemli olduğunu belirterek “Çünkü vicdanlarına ve kalplerine dokunacağız biz bu proje ile. Hem çok fazla mesajı var hem de farkındalık yaratacak ve hayata bakış açılarını değiştirecek bence” ifadelerini kullanmıştı.

Özberk'in de dediği gibi henüz iki bölüm yayınlanan dizide, çocukların yaşadıkları benim içimi sızlattı.

Erdal Beşikçioğlu ise diziyle ilgili şunları söylemiş: Her şeyden öte bir farkındalık yaratması bakımından bence önemli bir proje.

Herkes payına düşeni alacak

Herkes payına düşeni alacak

Yeni sezonda izleyicisini bir türlü mutlu edemeyen Yasak Elma'da Şahika’nın entrikaları saç baş yolduruyordu. Son hamlesi Kaya ile Ender’i ayırmak olan Şahika’nın önümüzdeki bölümlere biraz keyfi kaçacak. Şimdiye kadar her şeyin istediği gibi gitmesi Şahika’yı zevkten dört köşe yapsa da Ender’in gazabından nasıl kurtulacak merak ediyoruz. Sadece Şahika mı, Yıldız da Ender’in radarında.

Kutsal ittifak bozuldu

Kutsal ittifak bozuldu

Yıldız ve Ender’in arasına Şahika girdi. Ender ve Kaya’nın boşanmasından sonra yeniden bir araya gelmesini engellemek isteyen Şahika, Yıldız’ı kötü emellerine alet etmeye karar veriyor. Yıldız ve Ender arasındaki ittifak bozuluyor gibi olsa da yeniden Şahika’ya karşı birleşecekleri konuşuluyor. Yani ikili arasında ipler gerilse de tamamen kopmayacak. Bir sürpriz daha! İlerleyen zamanlarda Kaya ve Ender yeniden birlikte olabilir. 

Yasak Elma’da 81. bölüm itibarıyla Ender fırtınası esmeye başlayacak. Şimdi Ender için intikam vakti. Ender’in hamleleri Şahika’yı dibe çekecek. Şahika’cığım şimdiden geçmiş olsun Ender’in ateşi seni fena yakar benden söylemesi.

İki kilit isim diziye veda ediyor

İki kilit isim diziye veda ediyor

3 sezondur dizide Halit Argun karakterini canlandıran Talat Bulut’un diziye veda edeceği yönünde çıkan haberler dizide birçok şeyin değişeceğine işaret ediyor. Halit Argun karakterinin ölerek Talat Bulut’un diziye veda edeceği haberi gündeme bomba gibi düştü.

Eğer söylenildiği gibi Halit hayatını kaybederse Yıldız ve Kerim aşkının süreceğini sananlara kötü haber. 

Halit Argun’la birlikte, Kerim karakterini canlandıran Gökhan Alkan’ın da diziye veda edeceği bilgisi kulaktan kulağa yayılıyor.

Eda Ece, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda 85. bölümde beklenmeyen gelişmeler yaşanacağının haberini verdi.

Entrikalar kraliçesi geri dönüyor. Sürpriz gelişmelere hazır olun.

Yasak Elma ile ilgili Twitter’da neler konuşuluyor peki? Hadi biraz da onlara bakalım:

 • Önümüzdeki senaryoyu yazıyorum. Halit’le Yıldız boşanıyor, Yıldız fakir olup Kerim’le oluyor. Halit’le Ender, Yıldız’a inat evleniyor. Yıldız bunları ayırmak için Şahika ile bir oluyor.
 • Bir Şahika atasözü der ki "Ben empati yapmam, çünkü kendimden başka kimsenin yerinde olmak istemiyorum.
 • Ender’in gazabından korkun artık.
 • Şahikanın planlarından sıkıldım.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Saba Tümer'in bikinili pozuna Survivor Mert'ten yorum: Acılara yürüyorum korkmuyorum