Kırmızı Oda'da Boncuk fırtınası, Masumlar Apartmanı'nda Safiye'nin dikkat çeken değişimi! Dizi Postası 14 - 21 Aralık

Kıyasıya rekabetin yaşandığı televizyon dünyasında kendine yer etmiş dizilerin ‘EN’leri ile huzurlarınızdayım. Kırmızı Oda’da Burcu Biricik ile hayat bulan Boncuk karakterinin hikayesi en çok konuşulanlar arasında yerini aldı. Boncuk intihar mı edecek? Boncuk'un gerçek hikayesi ne? Sadakatsiz'de neler oluyor? Masumlar Apartmanı'nda Safiye'nin değişimi dikkat çekiyor. Hadi detaylara bakalım. Televizyon ekranlarından evlerimize konuk olan; biraz yüreklerimize biraz da ruhumuza dokunan, kimi zaman güldüren kimi zaman da ağlatan ama en önemlisi duygularımıza sihirli bir değnek gibi dokunan dizilerin sosyal medyada en çok konuşulan sahnelerini gururla sunarım… Sloganımız “Dizin kadar konuş” olsun😊 İşte bu haftanın “En”lerinin Twitter’daki yansımaları… Elif Demirtaş Bilir / elif.demirtas@posta.com.tr

20 Aralık 2020, Pazar 19:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bu sezon Cuma akşamlarına damgasını vuran, izleyenleri ekran başında gözyaşlarına boğan dizimiz Kırmızı Oda ile Dizi Posta’mıza başlayalım.

OGM Pictures imzalı, yönetmeliğini Cem Karcı'nın yaptığı, Banu Kiremitçi Bozkurt'un senaryosunu kaleme aldığı dram ve psikolojik türündeki dizi, Gülseren Budayıcıoğlu'nun Madalyonun İçi adlı kitabından televizyona uyarlandı bildiğiniz üzere. 

Binnur Kaya, Tülin Özen, Burak Sevinç ve Meriç Aral'ı psikolog rolüyle izlediğimiz dizide ise her hikaye farklı bir oyuncu ile karşımıza çıkıyor.

Melisa Sözen'in canlandırdığı Alya karakteri kadar dikkat çeken bir diğer hikaye de Burcu Biricik ile hayatımıza giren Boncuk'un yaşadıkları oldu.

Alya karakteri ile inanılmaz bir performans sergileyen Melisa Sözen’den sonra Burcu Biricik’in canlandırdığı Boncuk’un hikayesi de yüreklerimizi dağladı.

Boncuk’un gerçek hikayesine bakalım

Boncuk’un gerçek hikayesine bakalım

Her ne kadar gerçek hayat hikayelerinin anlatıldığı dizi olsa da Kırmızı Oda, bazı noktalarda kitaptan farklı anlatılabiliyor. Burcu Biricik’in canlandırdığı Boncuk karakteri kitabı okuyanların kafasını karıştırdı. 

Gülseren Budayıcıoğlu’nun Madalyonun İçi kitabında Boncuk isimli bir karakterin olmadığı ve bu nedenle de kitabı okuyanların ilk olarak Boncuk karakterinin kitapta anlatılan Rezzan olabileceği yönünde tahminlerde bulundular ilk bölümde. 

Ancak Rezzan karakteri kitapta bekar ve iş yerinden bir çocuğun kendisine aşık olduğunu zanneden ve “paranoid bozukluk” nedeniyle doktordan yardım alan genç bir kadın. Paranoid bozukluk da temelde halüsinasyon ve sanrıların zaman içerisinde gerçeklerin yerini alması durumu.

Madalyonun İçi kitabında Rezzan’ın hikayesinin bir alt kısmında Boncuk’un hikayesi anlatılmış. Rezzan seanstan çıktıktan sonra doktor hanımın odasına bir başka kadın giriyor fakat adı Boncuk değil. Bu kadın kitapta kumral, uzun boylu, incecik ve güzel bir kadın olarak tarif ediliyor. Soğuk bir kış gününde giydiği incecik mavi pardesüsü ile doktor hanımın dikkatini çekiyor. 

Başında kocaman kocaman çiçekli ipek bir başörtüsü bulunuyor. Bu kadının adı da kitapta Emine. Yani dizide izlediğimiz Boncuk’un adı kitapta Emine olarak veriliyor ve doktorun seansına erkek kardeşiyle birlikte geliyor. Dizide bir psikiyatristin kliniğinde geçen hikaye aslında kitapla da aynı şekilde ilerliyor. 

Dizi kitaba bire bir bağlı kalmasa da karakterler kitapla uyumlu gidiyor. Kitapta seansa erkek kardeşiyle giden Emine dizide ise seansa eşiyle giden Boncuk… Bakalım Boncuk ve Emine ile arasındaki benzerlikler ve farklılıklar neler?

Emine yıllardır yurt dışında yaşayan ve 3 çocuğu olan bir kadın. Emine, 3 yıl öncesinde kadar sıradan ve sakin bir hayatı olduğundan bahsederken kimsenin kendisini anlamamasından şikayet ediyor tıpkı Boncuk’un anlattığı gibi. Kulağına sesler geldiğinden söz eden Emine, kendisini isteyenlerin çok olduğunu ve onu başkasına vereceklerini anlatıyor.

Hollanda’da yaşayan Emine hiç arkadaşları olmadığından bahsediyor. Doktor hanım Emine’ye bazı ilaçlar veriyor ve 1 ay sonrası için bir kez daha randevulaşıyorlar fakat kitapta Emine’nin hikayesi sadece 2-3 sayfalık bir hikaye... Emine’nin bir başka seansından söz edilmiyor. Romanda biraz havada kalan hikaye dizide daha detaylı işleniyor. 

Kırmızı Oda'da Boncuk nasıl biri peki? Kısa bir özet geçelim hemen:

Boncuk evli ve eşi ile birlikte Hollanda'da yaşamaktadır. Bir gün marketten döndüğünde mutfakta 3 tane ermişin kendini izlediğini görür. Kısa süre sonra ermişlerle konuşmaya başlayan Boncuk, kocasından hayır gelmediğini ve kendisi için yeni koca geleceğini öğrenir.

Boncuk intihar mı edecek?

Boncuk intihar mı edecek?

Dram dolu yılların etkisiyle halüsinasyonlar görmeye başlayan Boncuk, yeni bölümde Doktor Hanım’a söylediği sözlerle korkuttu.

Kendisine bazı işaretler geldiğini ve artık gitme vaktinin geldiğini söyleyen Boncuk’un Doktor Hanım'a sarılıp onunla vedalaşması sonrasında, Sadık ile birlikte kaldıkları ablasının evinde gelinlik giyip odaya çekilmesiyle birlikte izleyenlerde "Boncuk intihar mı edecek?" endişesine neden oldu.

Kırmızı Oda yeni bölümde bakalım neler olacak?

Boncuk'un hastalığı nedir?

Boncuk'un hastalığı nedir?

Kırmızı Oda’da ermişlerle konuştuğunu söyleyen Burcu Biricik’in canlandırdığı Boncuk'un hastalığı da merak edildi tabii. Şizofreni ve paranoid bozukluk arasında bulunan Boncuk'un öyküsü özellikle sosyal medyada dikkatleri çekti.

Boncuk karakterinin hastalığı Bead hastalığı olarak ifade ediliyor. Cotard Sendromu da olarak bilinen bu rahatsızlıkta, hastalar akıllarında hayal ettiği bir şeye inanarak, çevresindekileri de buna inandırmaya çalışıyor.

Paranoid bozukluk ise Gülseren Budayıcıoğlu'nun Hayata Dön kitabında İclal hanım üzerinden anlatılmış ki belki ilerleyen bölümlerde bu konu da dizide işlenir.


Kırmızı Oda'ya ermişler damga vurdu

Kırmızı Oda'ya ermişler damga vurdu

Sosyal medyada dizi ile ilgili mesajlara bakalım hemen:

 • Sadık ve dedeler arasında kalsam ben de dedeleri dinlerim galiba. 
 • Boncuğu izlerken bu hikayenin gerçek olduğunu düşündükçe daha da kötü oluyorum
 • Sevgisizlik, değersizlik, yok sayılma insanı ne hale getirebilir?
 • İlk bölümde kızmıştım ama Ermişlere hak verdim, o kocayı değiştir.
 • 2020'nin finalinde "Ermişler"i ülkece göreceğiz.
 • Nasıl bir sevgisizlik ki tek çareyi ermişlerle konuşmakta bulmuş.
 • Sadık dünyayı yedin doymadın. İştahın kadar şu kızla ilgilenseydin keşke.
 • Boncuğun hikayesi.. gerçek olduğunu bile bile izlemek insanın içini acıtıyor..
 • Burcu Biricik'in Boncuğu iliklerimize kadar hissettirmesi insanı darmadağın ediyor.
 • Bu kadının hikayesinin gerçek hayattan alıntı olduğunu düşünmek istemiyorum.

Sadakatsiz dolu dizgin devam ediyor

Sadakatsiz dolu dizgin devam ediyor

Yönetmeliğini Neslihan Yeşilyurt'un yaptığı, senaryosu Kemal Hamamcıoğlu ve Dilara Pamuk tarafından kaleme alınan, İngiliz yapımı Doctor Foster dizisinden uyarlanan Sadakatsiz'in başrollerinde Cansu Dere, Caner Cindoruk ve Melis Sezen oynuyor.

Çarşamba akşamları herkes onları konuşuyor.

Sadakatsiz'de Volkan bildiğiniz gibi!

Sadakatsiz'de Volkan bildiğiniz gibi!

Volkan'ın Asya'ya davetiye göndermesi Derin ve Gönül hanımı sinirden çatlatsa da yüzsüzlüğe vurup olayın üzerine sünger çeken anne kızın o halini görmek itiraf edin hepimizin gözlerinde kalpler çıkardı. Tabii siz de haklısınız çatır çatır çatlayıp hiçbir şey olmamış gibi partiye pür neşe devam etmek de size yakışırdı zaten:)

Partiye gitmeyen kalmamış

Partiye gitmeyen kalmamış

"Sadakatsiz"ler aynen devam ediyor. Hiçkimse partiye gitmek istemiyor sorsan ama ne hikmetse koluna çantasını takan herkes partide almış soluğu. Derya'nın Asya'ya açıklama yapmaya çalışmasıyla Asya'nın verdiği kapak cevap izlenmeye değer sahneler arasında bizim için. Partiye gitmeyecektim Asya, yalan söylemiş gibi oldum sana diyen Derya'ya intikam kraliçesi Asya'mız "Yalan söylemiş gibi olmadın, yalan söyledin" diye cevabı yapıştırınca Derya'ya da konuşacak bir şey kalmadı.

Kendinize gelin Gönül Hanım!

Kendinize gelin Gönül Hanım!

Asya'nın gücü, Volkan'ın pişkinliği Gönül Hanım'ı gerdi izlediğiniz üzere. Bütün görgüsüzlüğüyle kollarını sıvayan Gönül Hanım'cığımız harekete geçti. Pazar günü demeden börekleri aldığı gibi Bahar'ın evinde aldı soluğu. Sinsi sinsi planlar yapan Gönül Hanım Derya ve Bahar'ı kendi safına çekme çabası içerisinde oldukça komik görünüyor değil mi? Ama istediği etkiyi yaratamadı tabii. Sürekli konuşup konuyu Asya'ya bağlayan Gönül hanım ve konuyu kapatan Derya şaşkınlık içinde kalan Bahar bakalım bundan sonra neler yapacaklar?

Peki Derin sana ne demeli?

Peki Derin sana ne demeli?

Genç ve güzel olmak yetmiyor demek ki bazen. Volkan'ın her söylediğine inanıyor mu yoksa inanmış gibi mi yapıyor anlayamadık. Volkan'ın yolladığı çiçekleri aldığı gibi Derin'in karşısında beliren Asya'ya ne söylese beğenirsiniz!

"Senin yüzünden yuvamı dağıtacağımı ya da kocamla aramı mı bozacağımı sanıyorsun?"


İçin içini yiyor Derin'ciğim biz anlıyoruz. Sen ne kadar güle oynaya Asya'yı yollasan da biz ne hissettiğini tahmin ediyoruz. Neymiş, beyaz güller yapaymış! Hahahaha :)

Volkan'ın Asya'yı bitirme planları

Volkan'ın Asya'yı bitirme planları

Volkan'ın Asya'yı bitirme planları hız kesmeden devam ediyor. Asya'nın çalıştığı hastanenin müdürü ve Derya ile yaptığı toplantıda hastaneye yüklü miktarda bağış yapacağını söyleyen Volkan, karşılığında Asya'nın görevden alınıp yerine Derya'nın geçirilmesini istemesi bardağı taşıran son damla oldu.

Twitter'da Sadakatsiz damgası

Twitter'da Sadakatsiz damgası

 • Eski karısına evlenme teklifi ettiği şarkıda yeni karısıyla dans etmek mi?
 • Oturduk volkanın itliğini izliyoruz.
 • Şarkılar, kıyafetler, eşyalar... Volkan, resmen Derin'i Asya'ya benzetmeye çalışıyor.
 • Volkan tüm erkeklerin kötü özelliklerini tek vücutta toplamışsın. Fenalık geçiriyorum seni izlerken.
 • Dizi izlemeden önce bize uyarı yapmalılar bence yanımızda poşet bulundurmamız için çünkü bu mide bulantısına daha fazla dayanamıyoruz.
 • Volkan'ın kuduruşlarını izlemek baya zevkli.
 • Sadakatsiz dizisi ilk başladığında herkes Asya'yı şizofren gibi görüyordu ama en büyük şizofren Volkan'mış.
 • Her çarşamba günü geldiğinde stres atma yöntemi olarak sonuna kadar erkeklere sövüyorum.
 • Evli bir adama çiçek mi yolladın diyen Derin’in evli bir adamdan çocuk yapması.

Dengeler değişmeye başlar ve Volkan harekete geçer. Peki bundan sonra neler olacak? Volkan, intikamını nasıl alacak? Sadakatsiz 11. bölümde neler olacak?

İşte Sadakatsiz 11. bölüm fragmanı...Masumlar Apartmanı yeni bölümde neler olacak?

Masumlar Apartmanı yeni bölümde neler olacak?

Birkan Sokullu, Farah Zeynep Abdullah, Ezgi Mola ve Merve Dizdar'ın başrollerde oynadığı Masumlar Apartmanı salı akşamlarının vazgeçilmez dizisi oldu. Yeni bölümleri heyecanla beklenen dizi her hafta izleyiciyi şaşırtmaya devam ediyor.

Masumlar Apartmanı'nın yeni bölümünde Safiye, Naci'nin aşkına karşılık verecek mi?


Safiye'ye neler oluyor?

Safiye'ye neler oluyor?

Safiye'nin "Size bol sarımsaklı bir mantı yapayım" teklifi Han, Gülben ve Neriman'ı şaşırtıyor. Gülben'in "Onu yapmak yıllar sürer" sözüne karşılık Safiye çok hızlı bir şekilde mantı açıyor.

İnci'ye zeytin dalı!

İnci'ye zeytin dalı!

Safiye yaptığı yemekten İnciye'de götürerek "Zehir koymadım korkma. Kilo alırım diye korkuyorsan Han zaten kilolu sever. Daha önceki kız arkadaşı da balık etliydi gayet dolgundu" diyor.

Masumlar Apartmanı yeni bölümde en dikkat çeken sahne ise yıllardır annesinin hayaliyle yaşayan Safiye'nin, yanına gelen annesinin hayalini susturması oluyor.


Masumlar Apartmanı'nda işler karışacak

Masumlar Apartmanı'nda işler karışacak

Masumlar Apartmanı'na Naci'nin karısının gelmesiyle Safiye iyice çıldıracak. Peki ilerleyen bölümlerde diziye başlayacak olan Naci'nin karısı kim olacak? 

Tansel Öngel’in canlandırdığı Naci’nin karısını oynayacak isim Pervin Bağdat olacak.

Masumlar Apatmanı 15. bölüm fragmanı


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Survivor Berna Canbeldek'in inanılmaz değişimi! İddialı pozlarıyla sosyal medyayı salladı