Kırsal bölgedeki yatırımlara hibe desteği çıktı

Gelecek yıl uygulanacak kırsal kalkınma ve toplu basınç sulama sistemleri yatırımlarına, yüzde 50-75 düzeyinde hibe desteği verilecek. Projelerin 60 gün içinde tarım il müdürlüklerine sunulması gerekiyor

31 Ekim 2009, Cumartesi 05:00
A A

BAŞVURU 60 GÜN İÇİNDE

Kırsal kalkınma ve toplu basınçlı sulama sistemleri yatırımlarına gelecek yıl verilecek hibe desteğine ilişkin tebliğ yayınlandı. Buna göre, bütçe kaynaklarından, tutarı 500 bin liraya kadar olan kırsal kalkınma yatırımlarına yüzde 50, toplu basınçlı sulama sistemleri yatırımlarına yüzde 75 hibe verilecek. Projelerin, 60 gün içinde tarım il müdürlüklerine sunulması gerekiyor.

ÜST LİMİT 500 BİN LİRA

Kırsal kalkınmanın desteklenmesine ilişkin Bakanlar Kurulu kararının süresi 2010 sonunda bittiği için, hibe desteği verilecek yatırım projelerinin gelecek yıl sonuna kadar tamamlanması gerekiyor. Hibeye esas proje tutarı, gerçek kişilerde KDV hariç 100 bin lirayı, tüzel kişilerde 500 bin lirayı geçemeyecek. Yatırım tutarının bu rakamları aşması durumunda, artan kısmı proje sahibi finanse edecek.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.