Kış aylarında duşu gün aşırı boneyle alın!

Kış aylarında duşu gün aşırı boneyle alın!

Soğuk hava ve çevresel etkenlerden doğrudan etkilenen saçlar kış aylarında daha fazla özen isterken Saç Uzmanı Talat Sam kışın saç bakımının daha önemli olduğunu, saçların sağlıklı kalması için ise iki günde bir banyoda bone kullanımının gerektiğini belirtiyor

10 Aralık 2015, Perşembe 16:58 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yaz aylarında sıcak hava, aşırı nem, tuzlu ve klorlu suların etkisiyle güçsüzleşen saçlar için kış aylarında özel bakımların yapılması gerektiğine dikkati çeken LTS Teknoloji Grup Yönetim Kurulu Başkanı Saç Uzmanı Talat Sam, hava değişiminden fazlasıyla etkilenen saçlarda kaybolan sebum dengesinin bone kullanımıyla sağlanacağını belirtti.
 
Sam, “Saçlar da aynı cildimiz gibi soğuk havadan etkilenerek nem ve sebum dengesini kaybedip kurumaya başlıyor. Kuruyan saçlar ise zamanla matlaşarak hem parlaklığını hem de sağlığını kaybediyor. Saçları besleyen sebum oranının normal seviyelere döndürülmesi için ilk olarak saç yıkamalarının düzene sokulması lazım. En çok yapılan hatalardan biri saçı her gün yıkamak. Bu sıklıkla yıkanan saçlarda, saçı besleyen maddelerin dengeli olması beklenmemeli. Benim tavsiyem, kışın banyoda gün aşırı bone kullanılması. Böylelikle saçları besleyen sebum oranın sağlıklı saçlar için gereken seviyeye ulaşmasına yardımcı olunabilir” dedi.
 
ÜNLÜLERİN SAÇINA SAHİP OLMAK ZOR DEĞİL
 
Hadise, Jennifer Aniston gibi yerli ve yabancı ünlü isimlerin de saçlarını gün aşırı yıkayarak daha hacimli saçlara kavuştuğunu hatırlatan Sam, şunları söyledi:
 
“Ünlülerin sahip olduğu parlak, hacimli, gür saçlara ulaşmak aslında zor değil. Kış ayları saç yıkamalarını düzenlemek ve sağlıklı saçlara ulaşmak için en uygun mevsim. Ancak iki yıkamadan birinde bone kullanmanın yanı sıra saçların şampuanla temasında saç kökleri ve tellerinin ihtiyaç duyduğu oksijenin de karşılanması lazım.”
 

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
;
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bilim insanlarından ilginç iddia: Yüz maskeleri aşı etkisi yapabilir