Kısa saçın çabuk uzaması için yapılabilecek 8 şey

Kısa saçın çabuk uzaması için yapılabilecek şeyler genelde yazın araştırılmaya başlanır. Çünkü kısa saçtan bunalanlar, saçlarını şöyle bir topuz ya da at kuyruğu yapıp rahat etmek ister. Ancak kısa saçın uzaması, bazen uzun saçın uzamasından daha zor olabilir. 1 haftada saç uzatma yöntemlerini araştırmaya koyulsak da işler aslında o kadar kolay değildir. Hızlı saç uzatma, doğru yaşam biçimiyle olur. Küsen saçın uzaltılması ise aslında bir şehir efsanesidir. Çünkü saçın küsmesi diye bir şey söz konusu değil. Küsen saç yoktur, bakımsız saç vardır. İşte kısa saçın çabuk uzaması için yapılabilecek 6 şey!

09 Haziran 2020, Salı 16:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Bol protein

Bol protein

Saçınızı bakım ürünleriyle olduğu kadar beslenme şeklinizle de desteklemelisiniz. Tek başına bakım ürünleri performanslarını tam gösteremezken, bol su ve faydalı proteinlerle tasarlanmış bir diyetle birleşen saç bakım rutininiz Rapunzel saçların sırrı.

İpek yastık kılıfına dikey geçiş yapın

İpek yastık kılıfına dikey geçiş yapın

Klasik yastık kılıfları sürtünmeyi artırarak saç tellerinin zarar görmesine, dolayısıyla sağlıksız bir görünüme ve kopmalara sebep olabilir. Saç boyu verimli bir şekilde uzamazken saçlarınızı sıklıkla kestirmek durumunda kalabilirsiniz. İpek ya da saten yastık kılıflarıyla saçlarınızın gücünü kaybetmemesini ve sağlıkla uzamalarını sağlayın.

Havlu kullanmayın

Havlu kullanmayın

Klasik havlular saçın nemini ve doğal yağlarını emerek zarar verebilir. Kullanmadığınız bir t-shirt ya da mikrofiber havlularla saçınıza zarar vermeden nazikçe kurutun. Nemini ve yağını kaybetmeyen saç ekstra hızlı uzayacaktır.


Yıkama aralıklarınızı açın

Yıkama aralıklarınızı açın

Saçları sıklıkla yıkamak hem saç derinizi hem de saç tellerinizi ekstra kurutarak zarar verir ve hassaslaştırır. Bu da küsen ve yavaş uzayan saçlara sebep olur. Saç yıkama rutininizi aralıklı bir şekilde uygulayarak saçınızın doğal yağlarından beslenmesine fırsat verin. Saç derinizin kendi yağı, saçlarınıza doğal bir bakım ve onarıcı bir etki sunuyor. Yatmadan önce uygulayacağınız birkaç fırça darbesiyle bu yağı tellerinize dağıtın ve çabasız onarıcı-besleyici bakımınızın tadını çıkarın.

Masaj yapın

Masaj yapın

Kuru veya ıslak saç derinize uygulayacağınız masaj kan dolaşımınızı hızlandırarak saçların kökten beslenmesini artırır ve dolayısıyla daha hızlı uzamasına olanak sağlar. Şampuanınızı durularken yapacağınız masaj uygulamasıyla bir taşla iki kuş vurun.

Tararken dikkat edin

Tararken dikkat edin

Saçlarını tararken, çok kırılgan bir şeye dokunuyormuş gibi taramalısın. Özellikle banyodan sonra karmaşık, ıslak saçlarını tararken mutlaka önceden bir bakım spreyi kullanıp saçlarının yumuşamasını sağladığından emin olmalısın.


Soğuk su kullan

Soğuk su kullan

Evet, bu adımı uygulamak, hem de bu soğuk günlerde çok zor ama banyonun en sonunda, sadece saç diplerine soğuk su uygulayarak kan dolaşımının artmasını sağlayabilirsin. Bu da tabii ki saçlarının uzamasına destek olur. 

 Kırıklarını aldır

Kırıklarını aldır

Saç uzatmaya çalışırken niye saçlarımı keseyim ki? diye düşünüyorsan yanılıyorsun! Saç uçlarını düzenli olarak kestirmek saç uzama hızını kesmez, aksine saçlarının daha sağlıklı görünmesini sağlar. Saçlarının uzamasını beklediğin süre boyunca saç uçlarındaki kırıklar artar ve bu kırıklar yavaş yavaş saç tellerinden kopmaya başlar. Kırık saç uçları kopmaya başlayınca da daha kısa bir görünüm ortaya çıkar. Bu nedenle saç uçlarını düzenli olarak kestirmeni öneririz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Deodorant yerine ne kullanılabilir? Deodoranta alternatif 4 ürün