Kışı evde keyifli geçirmenin yolları

Kış yaklaşırken ve hepimiz yavaş yavaş evlerimize kapanmaya hazırlanırken üzülmeyin! Evde geçen zamanı keyifli hale getirmenin de birçok yolu var...

01 Kasım 2018, Perşembe 15:09 Son Güncelleme:
A A
Mumlar

Mumlar

Oldukça uzun ve soğuk geçen kış günlerini mumlar ile güzel anlara dönüştürmenin sırlarından biri mum yakmak. Siz de bulunduğunuz odayı o en sevdiğiniz, güzel kokan mumlar ile süsleyebilirsiniz. Mumun kokusu ve görüntüsü ruhsal olarak sizi yatıştıracak, sakin bir ruh haline geçmenize yardımcı olacak.

Kendinizi müziğe verin

Kendinizi müziğe verin

Mumları yaktınız. Sıra şimdi güzel bir müzik çalmakta. Dilerseniz klasik müzik açabilir, dilerseniz kendinizi meditasyon müziklerinin sakinliğine bırakabilirsiniz.

Bitki çaylarından faydalanın

Bitki çaylarından faydalanın

Soğuk havaları evde değerlendirmenin en güzel yanı da evinizde hazırladığınız sınırsız bitki çayları... Tercih edeceğiniz bitki çayı sayesinde rahatlayabilir, hatta kendinizi tatlı bir uykunun kollarına kolaylıkla bırakabilirsiniz. Sakinleştiren bitki çayları arasında papatya, melisa ve lavanta gibi çaylar bulunuyor.

Sevdiğiniz diziyi/filmi yeniden izleyin

Sevdiğiniz diziyi/filmi yeniden izleyin

Tekrar tekrar izlemekten sıkılmayacağınız, her izlediğinizde size aynı keyfi ve huzuru veren bir film mutlaka vardır. Kendinizi daha iyi hissetmek istediğiniz o an, o filmi yeniden izlemenin tam sırası demektir. Biraz mısır patlatabilir, dizlerinizi bir battaniye ile örterek film keyfinizi daha hoş bir hale getirebilirsiniz.

Hobilerinize vakit ayırın

Hobilerinize vakit ayırın

Madem evde kalacağız o zaman neden ilgimizi çeken konularda hobiler edinmeyelim? Örgüden puzzle yapmaya, resim yapmaktan takı tasarımına deneyebileceğiniz çok şey var...

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Alüminyum folyonun kullanım alanları