Kışı mutlu geçirmek isteyenlere 10 öneri

Kış mevsimini çoğumuz mutsuz geçiriyoruz. Soğuk hava, erken batan gün, kapalı bir gökyüzü... Adeta bizi mutsuz etmek için birleşmiş gibiler. İşte kış sevmeyip, bu mevsimde mutsuz olanlara mutluluk katabilecek birkaç öneri...

A A

Kış mevsimini sevmemenin birçok nedeni var. Çoğu da haklı nedenler aslında. Soğuktan donuyoruz, dışarı çok fazla çıkamıyoruz, sürekli hasta oluyoruz, hava hep karanlık ve kapalı... Yine de kışı sevmenin, kış mevsiminden de haz almanın yolları var. Nelir mi? Gelin bakalım...

KENDİNİZİ MOTİVE EDİN

KENDİNİZİ MOTİVE EDİN

Kış mevsimini düşman olarak görmeyin. Kendinizi, beden ve ruhunuzu kışa hazırlayın, her anlamda güçlü ve dayanıklı kalmaya çalışın. Böylece hem kış depresyonundan daha kolay korunabilir hem de kışın artan solunum yolları hastalıklarından daha iyi korunursunuz.

DIŞARI ÇIKIN!

DIŞARI ÇIKIN!

Kışın daha az dışarı çıktığımız, daha az sosyalleştiğimiz bir gerçek. Ancak mevsim koşullarına uygun giyinip kış soğuğuna çıkmak aslında size düşündüğünüzden iyi gelebilir. Soğuk hava bizi sıcak havaya göre biraz daha dinç ve ayık kılar. Karlı havada ya da kar kaplı parklarda gezmenin ne kadar hoş olabileceğini düşünün. ancak önlem alın, özellikle boyun, eller, kollar, ayak ve bacaklarınızı koruyun, çünkü en çok bu uzuvlarınız üşüyecektir.

KIŞ ROMANTİZMİ YAŞAYIN

KIŞ ROMANTİZMİ YAŞAYIN

Kış mevsimi son derecek romantik bir mevsim olabilir. Sevdiğinizle kış tatillerine gidebilir ya da sıcacık evinizde romantik anlar yaşayabilirsiniz. Bu ihtimalleri mutlaka değerlendirin.

MUTFAĞA GİRİN

MUTFAĞA GİRİN

Kışın sizi sıcak tutacak ve bağışıklığınızı güçlendirecek tarifler öğrenin, hem sağlığınıza hem yaratıcılığınıza katkısı olsun diye bunları deneyin. Madem çok dışarı çıkamıyoruz; neden zamanımızı sevdiklerimizi ve kendimizi sağlıklı beslemeye ayırmayalım ki?

İYİLİĞE YER AÇIN

İYİLİĞE YER AÇIN

Kışın evsiz insanlar için çorba dağıtımı yapan, sokak hayvanlarının soğuktan kötü etkilenmemesi için çalışan, kışlık mont-bot gibi ihtiyaçlarını karşılayamayan çocuklar için çalışan gönüllü dernekler var. Madem kış insanlara ve hayvanlara böyle dertler çektiriyor o zaman siz de bu gönüllü insanların arasına katılın ve birilerini ısıtın ve doyurun.

KENDİNİZİ ŞIMARTIN

KENDİNİZİ ŞIMARTIN

Evde geçirdiğimiz artan zamanları kendiniz için kullanın. Kışın zaten cildinizin çok bakıma ihtiyacı oluyor. O zaman kendinizi bu konuda da şımartın.

OKUYUN

OKUYUN

İşte size battaniye altında, sıcacık bitki çayları içerek ve kitap okuyarak geçirebileceğiniz harika bir mevsim!

EVİNİZLE İLGİLENEN

EVİNİZLE İLGİLENEN

Evinizin tadilata ihtiyacı olan yerlerini keşfedin, ufak tefek, kış mevsiminde de yapılabilecek tadilatları yapın. Böylece yazın bu can sıkıcı işlerle uğraşmak zorunda kalmayın.

HOBİ EDİNİN

HOBİ EDİNİN

Yeni hobiler edinin. Annelerimiz, anneannelerimizi örnek alın. Kışın kendinize ya da sevdiklerinize kendi hazırladığınız el işleri, kazaklar, hediyelikler yapmanın tam mevsimi.

KIZ GECESİ YAPIN

KIZ GECESİ YAPIN

İster sevdiğiniz arkadaşlarınız, isterseniz kızlar gurubunu davet edin. Eğlenmek için mutlaka dışarı çıkmaya gerek yok. Film ya da oyun geceleri düzenleyin, evde sevdiklerinizle keyifli zaman geçirmenin yollarını bulun.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (12 Ocak 2019)