Kışın elbise giymenin püf noktaları

Upuzun, çiçekli maksi, yani bileğimize kadar olan uzun elbiseleri, yazın giymeyi tercih ediyoruz. Oysa doğru parçalarla birleşirse bu elbiseler kış için de iyi tercih olabilirler...

17 Ocak 2019, Perşembe 13:38 Son Güncelleme:
A A

Maksi elbiseler kışın giyilmez algısı artık yıkıldı. Doğru kombinle bu rahat ve kadınsı elbiseleri her mevsim giymek mümkün. Şık bootie'ler ve deri bir montla kombinlenen maksi elbiseler hem rahat hem de inanılmaz feminen görünüyor.

Maksi elbiseleri uzun ya da kısa hırkalarla kombinleyebilir, hem sıcakcık hem de şık görünebilirsiniz. Buradaki püf noktası elbisenin zemin rengine kontrast bir hırka rengi seçmek olmalı.

Sonbahar ve kışın başlarında deri montlar yeterken, kışın ilerleyen aylarında uzun paltolar ya da daha kısa ama kalın kabarık montlar ya da suni malzemeden yapılmış kürkler de bu elbiselerle güzel kombinlenecektir.

Bu elbiseleri kışın kullanmanın en büyük avantajlarından biri atkı, şal, bere gibi değişik aksesuarlarla birleştirebilmek ve elbiseyi zenginleştirebilmek. Ancak Elbiseniz ne kadar desenli olursa aksesuarlarınız o kadar sade ve mümkünse tek renkli olmalıdır.

Delerseniz maksi elbisenizin üzerine oversize bir kazak giyip etek gibi gösterebilir ve modern bir sokak modası şıklığı da yakalayabilirsiniz.

Bu elbiselerle ilgili en çok dikkat etmeniz gereken şey altına mutlaka kalın, yünlü bir külotlu çorap giyip üşüterek hasta olmaya engel olmak...

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Selfie çekmek isteyen model uçurumdan düşerek hayatını kaybetti