Kışın nasıl şık giyinilir?

Kış aylarında, dışarı bakıp havayı kontrol ettiğinde ne giyeceğine karar vermek zor olabilir. Hangi iklimde yaşarsanız yaşayın, hava durumuna göre giyinmek konusunda aklın karışabilir. Bu belirsizlik durumunu ortadan kaldırmak için kış mevsimine uygun birkaç parçayı gardrobunda bulundurman gerekiyor. İşte kış şıklığını yaşaman için bazı tüyolar.

07 Ocak 2020, Salı 13:49 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
1-Uzun kollu kıyafetlerle başla

1-Uzun kollu kıyafetlerle başla

Kışın sıcak kalmanın ilk kuralı uzun kollu kıyafetler. Yeni tişörtlerini giymek ve düşman çatlatmak istiyor olabilirsin ama kış mevsiminde onları rafa kaldırman daha doğru olur. Sonbaharla birlikte yeni kıyafetler mağazalarda sergilenmeye başlıyor. Seni sıcak tutacak sevimli, şık ve uzun kollu parçalar seçmeye başlaman, kışın daha fazla çeşit kıyafete sahip olmanı sağlayacaktır.

2-Kot pantolonlara merhaba

2-Kot pantolonlara merhaba

Havanın eksilere düştüğü günlerde en iyi yardımcın kot pantolonlar olacaktır. Yazın giyilmesi biraz zor olan kot pantolonlar, kışın seni hem sıcak tutacak, hem de fazla stil seçeneği olduğu için şık görünmene yardımcı olacaktır. Püf nokta ise koyu renkli kotlar seçmekten geçiyor. Dar kotlar, diğer kıyafetlerle kombinlenmesi en kolay olan parçadır.

3-Yeleklerden yardım al

3-Yeleklerden yardım al

Yeleklerin gereksiz olduğunu ve sıcak tutmadığını düşünebilirsin. Popüler inanışın aksine, yelekler ağır veya hafif kumaş seçenekleri sunuyor ve bu rahatsız edici derecede sıcak hissetmene engel oluyorlar. Yelekler ayrıca rüzgardan kaçınmanızı da sağlar.

Yelekler çok yönlüdür, her boyutta, renkte ve desende üretilebilirler ve herhangi bir vücut tipine rahatça oturabilirler.

Basit bir yelek neredeyse her kıyafetle giyilebilir. Bu yüzden denemekten korkma.

4-Atkı kullan

4-Atkı kullan

Atkılar, rahatsız edici bir aksesuar olarak kabul edilebilir. Ama onları bu kadar çabuk dışlama! Doğru atkı, senin sıcak kalmana yardımcı olabilecek tamamen şık bir aksesuar olabilir. Kaşmir bir şal, seni sıcak tutacak atkı görevi görebilir.

Fotoğraftaki sonsuzluk eşarpları da katman oluşturmak için mükemmel bir yoldur ve kapıdan çıkarken giymen çok kolaydır.

Gigi Hadid ve Rihanna gibi moda meraklılarının giydiği son eşarp trendi kare atkı.

Genellikle ipekten yapılmış olan küçük atkılar, hemen hemen her yerde satın alınabilecek ve stil vermesi zor olmadığı için basit bir kıyafeti bile renklendirebilir.

5-Kış sneaker'ları ve bootie'ler

5-Kış sneaker'ları ve bootie'ler

Bootie'ler, yani kısa botlar, kış mevsiminin olmazsa olmazı. Genellikle sonbahardan sonra, ayakkabılarda bir değişime gideriz. Spor ayakkabıların yerini boyunlu sneaker'lar alır. Bu ayakkabılar kış mevsiminde de bize yardımcı olur. Uzun botlarını daha soğuk, daha sert hava koşulları için sakla ve bazı pratik, şık spor ayakkabıları elinin altında bulundur.

Renkli ve desenli sneaker'lar ile kasvetli kışa tarz katabilirsin.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 2020’nin estetik akımları