Kişiye özel güzellik ile buluşturan teknoloji

L’Oréal, Las Vegas Tüketici Elektroniği Fuarı CES’te tanıttığı “Perso” ile Tekno-Güzellik alanında yeni bir adım daha attı. Türünün ilk örneği olan Perso bakım sistemi, kişiselleştirilmiş kozmetik ve evde cilt bakımı alanında önemli bir inovasyon olarak öne çıkıyor.

09 Ocak 2020, Perşembe 15:08 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Perso, akıllı yapay zeka sistemi ile anında cilt analizi, hava kalitesi, kirlilik verisi ve trend analizi yapabiliyor. Perso’nun önümüzdeki dönemde daha da fazla kişiselleştirilmesi ve 2021 yılında ruj ve fondöten için de kişiye özel formüller üretebilmesi planlanıyor.

Perso’nun akıllı cilt bakımı sistemi 4 adımdan oluşuyor

Perso’nun akıllı cilt bakımı sistemi 4 adımdan oluşuyor

Kişisel cilt analizi: İlk adımda güzellik ve bakım tutkunları Perso mobil uygulamasını açarak fotoğraflarını çekiyor. Kullanıcıların cildi, ince veya derin çizgiler, lekeler, gözenekler gibi detaylar da dahil olmak üzere, L’Oréal’in ModiFace teknolojisi ile analiz ediliyor.


Çevre analizi: Coğrafi konum datası belirleyen Perso, yerel çevre koşullarını inceliyor. Hava şartları, ısı, UV endeksi, nem gibi kullanıcının cildini etkileyebilecek etkenleri analiz ediyor.  


Ürün tercihleri: 3. adımda kullanıcılar ince çizgiler, koyu lekeler, pigment bozukluğu, gözenekler, ışıltı veya solgunluk gibi kendi kişisel cilt endişelerini Perso uygulamasına kaydediyor. Kendilerine özel nemlendirici, serum veya göz kremini yaratmak için ayrıca tercih ettikleri ürün dokusu, nemlendirme seviyesi gibi bilgileri de ekleyebiliyor. 


Kişiye özel formül ve uygulama: Perso, toplanan verilerle kişiselleştirilmiş yüksek performanslı cilt bakım ürününü, gerekli miktarda tek kullanımlık ve kolayca uygulanabilecek şekilde üretiyor. Sabah ve akşam kullanımı için özel üretim yapıyor. Cihazın ana gövdesinden ayrılabilen küçük haznesi, kremi yanınıza almanıza imkan tanıyor.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Şampuanınızı saç renginize göre seçin