Kıskanınca boğuyor

İstanbul Teşvikiye'de 8 Ekim'de bir otomobilin içinde kabloyla boğulan Esra Karsel'i 1 aylık sevgilisi Eyüp Gökhan'ın öldürdüğü anlaşıldı

15 Ekim 2009, Perşembe 05:00
A A

BENZER CİNAYETLER ARAŞTIRILDI

3 yıl önce trafik kazasında ölen Do-Re-Mi çamaşırlarının sahibi Ahmet Duran Baysal’ın eski eşi 2 çocuk annesi 39 yaşındaki Esra Karsel, Teşvikiye Ahmet Fetgari Sokak’ta bir otomobilde kabloyla boğulmuş halde bulunmuştu. Polis, çevresi çok geniş olan Esra Karsel ile ilişkisi bulunanları incelemeye aldı. Ayrıca son 10 yılda İstanbul’da işlenmiş benzer cinayetler de tetkik edildi.

22 YIL HAPİS CEZASI ALMIŞTI

2003’te Üsküdar’da işlenen hemşire İlknur Değirmenci cinayeti polisin dikkatini çekti. Birlikte yaşadığı İlknur Değirmenci’yi atkı ile boğduktan sonra polise teslim olan Eyüp Gökhan (29), 22 yıl hapis cezası almıştı. İnfaz yasası gereği 9 yıl yatacaktı. 4.5 yıl kapalı cezaevinde yatan Eyüp Gökhan, iyi hali nedeniyle sevk edildiği Çorum Yarıaçık Cezaevi’nden 1.5 yıl önce firar etmişti.

GAZETE KUPÜRLERİNİ BİRİKTİRMİŞ

Polis, Esra Karsel’in katili olma ihtimalini gözönüne alarak Eyüp Gökhan’ı aramaya başladı. Eyüp Gökhan, önceki gece Üsküdar’da bir kafeteryanın çalışanlarının kaldığı pansiyonda yakalandı. Üzerinden sahte kimlik ve Esra Karsel cinayeti ile ilgili gazete kupürleri çıkan Eyüp Gökhan, Esra Karsel’i öldürdüğünü kabul etti ve polise “Zaten teslim olacaktım dedi.

KATİL OLDUĞUMU ESRA BİLİYORDU’

Eyüp Gökhan cinayeti kıskançlık yüzünden işlediğini iddia etti ve şunları söyledi: “Esra ile, Ramazan Bayramı’nın arife günü Üsküdar’da arkadaşımın kafeteryasında tanıştım. Sohbet ettik ve birbirimizi beğendik. Ben ona geçmişimi anlattım. Daha önceki sevgilimi kıskançlık yüzünden öldürdüğümü biliyordu. Tanıştığımız tarihten itibaren 3-4 kez buluşup birlikte olduk.”

‘ARABADA FANTEZİ YAPMAK İSTEDİ’

“Olay gecesi evime gelip beni aldı. Fantezi yapıp arabada sevişmek istediğini söyledi. Otomobili Kadıköy’de bir otoparka çektik ve arka koltukta seviştik. Sevişme bittikten sonra konuşmaya başladık. Bana ne kadar sosyal bir insan olduğundan, eski sevgililerinden söz etti, çok sayıda erkek ismi saydı ve ‘Hepsi çok iyiydi. Ama diğerleriyle mukayese ettiğimde cinsel açıdan en iyisi sensin’ dedi.”

ASKERDEN DE İKİ KEZ KAÇMIŞ

“Kıskandım ve araçta bulduğum kabloyla onu boğdum. Arabayla Avrupa yakasına geçtim, Teşvikiye’de park ettim ve kaçtım. Çok pişmanım.” Eyüp Gökhan’ın bir suç makinesi olduğu anlaşıldı. Çek-senet tahsilatı suçlarından defalarca gözaltına alınan ve 1 yıl hapis yatan Eyüp Gökhan askerden de iki kez firar etmiş. Bu firarların sonuncusunda da hemşire İlknur Değirmenciler’i öldürmüş. 

Ali AKSOYER/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.