Kıvanç Tatlıtuğ, nasıl ünlü oldu?

Kıvanç Tatlıtuğ dün 37 yaşına girdi. Stil danışmanı eşi Başak Dizer, sosyal medyadan "Daha nice maceralara" diyerek eşinin doğum gününü kutladı. Gelin Kıvanç Tatlıtuğ hayatımıza nasıl girdi hatırlayalım.

28 Ekim 2020, Çarşamba 12:21 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Kıvanç Tatlıtuğ kimdir?

Kıvanç Tatlıtuğ kimdir?

Kıvanç Tatlıtuğ, 27 Ekim 1983'de Adana'da doğdu. Edirneli bir anne ile Boşnak kökenli Adanalı bir babadan dünyaya geldi.

Beş çocuklu bir ailenin evladı olan Tatlıtuğ, Ortaöğrenimin Yenice Özel Çağ Lisesi'nde tamamladıktan sonra Pastane işleten babası Erdem Tatlıtuğ’un geçirdiği ciddi bir kalp ameliyatından sonra ailesi ile birlikte 1997 yılında İstanbul'a yerleşti.

İstanbul Kalamış Lisesi'nden mezun oldu. Oyunculuk ve mankenlik yapmadan önce uzun süre basketbol ile uğraştı. Profesyonel kulüplerde oynayan Kıvanç Tatlıtuğ, Beşiktaş antrenmanlarında sakatlanarak, basketbola veda etmek zorunda kaldı.

Başarılı bir basketbol oyuncusu olan ve tek hayali NBA’da oynamak olan Tatlıtuğ, sakatlanmasının ardından bu hayale veda etmek zorunda kaldı. Herkesin fiziksel olarak övdüğü oyuncu, annesinin, Beylikdüzü’ndeki bir marketin camında ‘Profesyonel mankenlerle çalışır mısınız?’ ilanını görünce, Tatlıtuğ’un fotoğraflarını göndermesi ile başlayan modellik kariyeri onu bugüne getirdi.

Annesin teşvikleriyle başladığı mankenlik kariyeri, iki yıl kadar sürdü. Mankenlik ajanslarıyla çalışan profesyonel bir manken olan Tatlıtuğ, 2002 yılında düzenlenen Best Model yarışmasını kazanarak Türkiye birincisi oldu. 

Tatlıtuğ, bu birincilikle Best Model of the World'e katılmaya hak kazandı. 2002 yılında katıldığı Best Model of the World yarışmasını kazanmasıyla beraber uluslararası arenada kendini gösterme fırsatı yakalayan Tatlıtuğ, Success Ajans'ın teklifini kabul ederek modellik yapmak üzere Paris’e yerleşti ve orada 1.5 yıl yaşadı. 

2002 yılında, Kainat Güzel Azra Akın ile tanıştı ve çiftin ilişkisi 2008 yılına kadar devam etti. 2011 yılında barışan çift 2013 şubatında yine ayrıldıktan sonra tekrar 2013 martında barıştılar ama yine olmadı.

Oyunculuk kariyeri

Oyunculuk kariyeri

İlk olarak Gümüş adlı dizide canlandırdığı Mehmet karakteriyle adını duyuran Tatlıtuğ, ardından Menekşe ile Halil adlı dizide Halil karakterini canlandırdı. Sonrasında Halid Ziya Uşaklıgil'in aynı adlı romanından uyarlanan Aşk-ı Memnu dizisinde oynadı. Behlül karakterini canlandırdığı dizide, başrolü Beren Saat ile paylaştı.

2010'da Ezel dizisinde 4 bölümlük konuk oyuncu olarak oynadı ve bu dizide Sekiz karakterini canlandırdı. 2011 - 2013 yılları arasında ise Kuzey Güney adlı dizide Kuzey rolünü oynadı. Kurt Seyit ve Şura dizisinde, Farah Zeynep Abdullah ile baş rolü paylaştı.

Oyuncu Eylül 2016'da, Star TV'de yayınlanan ve yapımcılığını Ay Yapım'ın üstlendiği Cesur ve Güzel adlı diziyle, 2 yıl aradan sonra oyunculuğa devam etti. 22 Kasım 2018 itibariyle Show TV'de yayınlanan Çarpışma dizisinde Kadir karakterini canlandırdı.

Ve bonus

Ve bonus

Kıvanç Tatlıtuğ'un az bilinen bir fotoğrafı... İyi ki doğdun Kıvanç!

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ata Demirer: Her şey burada başladı