Kıyafet alışverişi yapmadan stil değiştirmenin 7 yolu

Gardırobunuzu açtığınızda çoğu zaman giyecek bir şeyiniz yokmuş gibi hissediyorsunuz. Ama muhtemelen yanılıyorsunuz. Gardırobunuza göz atma yollarını değiştirirseniz hızlı ve kolayca dışarı çıkabileceğinizi görebilirsiniz. Mevcut parçalarınızı yeniden gözden geçirmenin ve onlarla yaratıcı olmanın size ayrı bir zevk vereceğine emin olabilirsiniz.

13 Mart 2021, Cumartesi 14:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Neleriniz var, neleriniz yok listeleyin

Neleriniz var, neleriniz yok listeleyin

Bazen belirli bazı parçalara sahip olduğumuzu unutuyoruz. Gardırobunuzu düzenlediğinizde ve çıkardığınızda, sahip olduğunuz parçaları kontrol etmek için biraz zaman ayırın. Çeşitli kıyafet kombinasyonları oluşturmak için kullanılabilecek tüm farklı parçalar sizi şaşırtabilir. Hele ki dolabın bir kenarında aylardır duran ve bunu bir daha giymem dediğiniz halde sakladığınız bir şeyler varsa bilin ki onu giymenin zamanı geldi.

Teknolojiden yardım alın

Teknolojiden yardım alın

Bu süreçte size yardımcı olacak kullanışlı bir numara var. Özel bir gardırop uygulaması indirebilir ve tüm giyim eşyalarının fotoğraflarını çekebilirsiniz. Ardından kıyafet kombinleri oluşturabilir ve onları kaydedebilirsiniz.


Kat kat stil

Kat kat stil

Tamamen yeni bir kıyafet oluşturmak için parçalarınızı her zaman kat kat kullanabileceğinizi unutmayın. Henüz sadece tişörtle geçireceğimiz günler gelmediği için hala tişört, gömlek, yelek veya ceketlerden oluşan farklı kombinasyonları dikkatlice düşünebilirsiniz. Mesela askılı bir elbisenin altına beyaz bir tişört giydirmeyi düşünün. Bu eğilim bloggerlar arasında çok popüler, bu yüzden denemek isteyebilirsiniz. Veya hırkalarla farklı kıyafetler oluşturabilirsiniz. Yaz akşamlarının en popüler ürünlerinden olan ince hırkalar ya da kot ceketler ile alışık olduğunuzdan çok daha farklı, rahat ama şık seçenekler oluşturabileceğinizi göreceksiniz.

Renk kombinasyonlarını değiştirin

Renk kombinasyonlarını değiştirin

Mevcut kıyafetlerinizden en iyisini elde etmek için yaratıcılığınızı kullanmaktan çekinmeyin. Genellikle giydiklerinizden farklı renk kombinasyonlarını düşünün. Yani bazı renklerde ısrarcı olsanız bile en azından alt ya da üst parçayı ya da ekleyeceğiniz ufak bir aksesuarı her zamankinden farklı bir renkte düşünün.

Benzer tonları eşleyin

Benzer tonları eşleyin

Şık bir görünüm için farklı nötr tonları katmanlayabilirsiniz. Örneğin, çok yoğun görünmeden aynı anda krem, bej, koyu gri ve kahverengi giyebilirsiniz. Ya da daha koyu renkler tercih ediyorsanız, tamamen siyah bir kıyafete gidebilirsiniz. Tabii yaz için siyah, özel geceler dışında çok da tercih edilir bir seçenek değildir. O yüzden daha çok kahverenginin açık tonlarına, gri ya da daha sıcak tonlara yönelmenizde fayda var. Tek renkli görünümler geri döndü, bu yüzden baştan sona aynı renkte giyinmeyi denemek isteyebilirsiniz.

Bir pazar gününü gardrop düzenlemeye ayırın

Bir pazar gününü gardrop düzenlemeye ayırın

Çoğu durumda, düzensiz bir gardırop tüm sorunların köküdür. Gardırobunuz darmadağın olduğunda veya giysilerinize kolayca erişemediğinizde sorunlarla karşılaşırsınız. Cevap, gardırobu sizin için uygun bir şekilde organize etmektir.

Gideceğiniz yerlere göre ayırın

Gideceğiniz yerlere göre ayırın

Sadece gardırobunuzu gözden geçirip her kıyafeti giyilecek konseptlere göre ayırıp çıkartın. Ve ilk aklınıza gelenleri hemen seçtikten sonra sakın farklı seçenekleri eşleştirmekten çekinmeyin. Sonra da kendinize göre sınıflandırdığınız kıyafetlerinizin veya hazır kombinasyonlarınızın fotoğraflarını çekin. Bu şekilde, bir kıyafet seçmek söz konusu olduğunda karar yorgunluğundan kaçınacaksız.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bugün kim ne giymiş? (12 Mart 2021)