Kız Kardeşler filminin dünya prömiyeri yapıldı

Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen 69. Berlin Film Festivali’nde büyük ödül "Altın Ayı" için yarışan, Emin Alper’in yönettiği ve senaryosunu yazdığı "Kız Kardeşler" filminin dünya prömiyeri yapıldı

12 Şubat 2019, Salı 09:42 Son Güncelleme:
A A

Dünya prömiyeri yapılan filmin galasına oyuncu, senaryo yazarı ve yönetmen Cem Yılmaz ile Defne Samyeli de katıldı.


Defne Samyeli ve Cem Yılmaz

Defne Samyeli ve Cem Yılmaz

Emin Alper, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çok heyecanlı olduğunu belirterek, "2012’de de buradaydık. Caligari Ödülü’nü almıştık.

O zaman Berlin’den çok etkilenmiştim. Hep tekrar burada olmayı istiyordum. Yine nasip oldu. 7 yıl sonra 2019’da bu kez yarışmadayız. Çok mutluyuz." dedi.


'SEYFİ TEOMAN'I HATIRLIYORUZ'

'SEYFİ TEOMAN'I HATIRLIYORUZ'

Bundan önce burada yarışan Türk filminin yönetmeni Seyfi Teoman’ın  filmi olduğunu anımsatan Alper, "Benim Tepenin Ardı filminin de yapımcısıydı.  Maalesef onu kaybettik. Keşke burada aramızda olsaydı. Hep onu hatırlıyoruz etrafımıza baktığımızda." ifadesini kullandı.

Oyuncu Helin Kandemir de filmi ilk kez izleyeceğini belirterek, "Filmi  hiç izlemedim.

Bu heyecanı Berlin’de yaşamak istedim. O yüzden birazdan  izleyeceğim. Çok merak ediyorum. İnanılmaz bir duygu burada olmak." dedi.


'UMARIM ÖDÜLLE DÖNERİZ'

'UMARIM ÖDÜLLE DÖNERİZ'

Kız Kardeşler filminin baş rol oyuncularından Cemre Ebüzziya, Berlinale’de bulunmaktan mutlu ve gururlu olduğunu belirterek, "Çok güzel bir  ekibim var. Güzel bir iş çıkardık. Çok çalıştık. Umarım beğenilir. Umarım ödülle döneriz ülkemize. Heyecanlıyız." diye konuştu.

'ULUSAL GURUR YAŞIYORUZ'

'ULUSAL GURUR YAŞIYORUZ'

Oyuncu Kubilay Tunçer, dünyanın en önemli festivallerinden Berlinale’de bulunmanın güzel bir duygu olduğunu vurgulayarak, "Biz bu yıllarda festival bereketi yaşıyoruz. Yönetmen dostlarımız bizim göğsümüzü kabartıyorlar. Bizi çok mutlu ediyorlar. Ulusal bir gurur yaşıyoruz. Berlin’de bu kadar güzel bir filmde olmak bir ayrıcalık. Emin Alper’i tebrik etmek lazım." dedi.

Oyuncu Kayhan Açıkgöz, bu filmin kendisinin ilk filmi olduğunu belirterek, "İlk filmimde Berlin Film Festivali’nde dünya prömiyerini gerçekleştirmek benim için çok heyecanlı. Emin Alper’in filminde oynamak çok heyecanlı. Şimdi filmimizi izleyeceğiz. Merakla bekliyoruz." ifadesini kullandı.

Oyuncu Müfit Kayacan da 8 yıl sonra yarışma bölümünde Türk filmi gösterildiğine işaret ederek, "(Kız kardeşler) İlk açıklanan filmlerden birisi oldu.

Bunun bedeli çekilen o yoğun güçlükleri barındıran bir süreçti bu. Hak ediyor bence. Çok mutluyuz. Umarım bizim içimize doğan gerçek olur." diye konuştu.


"Kız Kardeşler" filmi 69. Berlinale’de 16 film ile "Altın Ayı" için yarışıyor.


Ödüller 16 Şubat’ta sahiplerini bulacak.


Sıradaki haber yükleniyor...