Kız öğrencilerin etek altı görüntülerini çeken öğretmen kovuldu

Kız öğrencilerin etek altı görüntülerini çeken öğretmen kovuldu

Ekvador'da masasına çağırdığı kız öğrencilerin etek altı görüntülerini çektiği fark edildi. Öğretmenin tacizini, öğrenciler fark ederek videoya aldı. Görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından Eğitim Bakanlığı harekete geçti. Bakanlık, ismi öğrenilemeyen öğretmen hakkında cinsel taciz soruşturmasının başlatıldığını ve okuldan atıldığını açıkladı.

20 Kasım 2019, Çarşamba 15:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Güney Amerika ülkesi Ekvador'da bir öğretmenin, öğrencilerinin etek altı görüntülerini çekerken yakalanması, ülkede bomba etkisi yarattı. Kız öğrencilerini yanına çağırıp onlara soru sorarken bir yandan da eteklerinin altına doğru tuttuğu telefonla görüntü alan öğretmen hakkında soruşturma başlatıldı. Los Rios eyaletine bağlı Quevedo kentinde gerçekleşen olay sonrasında, Eğitim Bakanlığı bir açıklama yaparak, ismi açıklanmayn öğretmen hakkında cinsel taciz suçlamasıyla soruşturma başlatıldığını doğruladı ve adamın, okuldan atıldığını bildirdi.

Öğretmenlerini ifşa ettiler

Skandal olay, öğrencilerden birinin durumu fark ederek öğretmeni videoya çekmesiyle ortaya çıktı. Yerel La Republica gazetesindeki habere göre, YouTube'da yayınlanan video binlerce kez paylaşıldı. Okul yetkilileri ve Eğitim Bakanlığı, görevlendirdikleri öğretmenleri daha dikkatli seçmeleri konusunda eleştirildi.

2018 ile 2019 yıllarında, Los Rios Eğitim Bakanlığı, cinsel taciz suçlamaları nedeniyle toplam dokuz öğretmeni açığa almıştı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Almanya'nın satın aldığı maskelere ABD'nin el koyduğu iddiası