Kız yurdunda 'sapık kız' paniği!

Kredi Yurtlar Kurumu Edirne Selimiye Kız Öğrenci Yurdu'nda yaşanan hırsızlık olayı sonrası öğrenciler arasında 'sapık kız' söylentisi panik yarattı

10 Ocak 2014, Cuma 16:24
A A
Kız yurdunda 'sapık kız' paniği!

Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi içerisinde yer alan yaklaşık 400 öğrencinin kaldığı Kredi Yurtlar Kurumu Selimiye Kız Öğrenci yurdu I blokta önceki gece 03.30 sıralarında hırsızlık meydana geldi.

Bir kız öğrencinin eşyasının çalındığını iddia etmesi üzerine 2 polis ekibi kızların kaldığı bloğa geldi. Polis ekiplerinin geldiğini gören kız öğrenciler yurt önünde toplandı. Polis ekipleri parmak izi tespiti yapıp, çevrede araştırma yaptıktan sonra olay yerinden ayrıldı. Sonunda hırsızlık konusunun yanlış anlaşılmadan ibaret olduğu ortaya çıktı.

'ODAYA ÇAMAŞIR, KANLI BIÇAK VE ELMA BIRAKIYOR'

Olaydan sonra öğrenciler arasında başlayan dedikodular, kısa sürede yayılarak sosyal paylaşım sitelerinde büyüdü. Facebook ve Twitter sitelerinde, kız öğrencilerin odasına giren ve çaldığı eşyaların yerine ’çamaşır, kanlı bıçak ve elma’ bıraktığı öne sürülen ’sapık kız’ olduğu yayıldı.

Kız öğrenciler korkudan uyuyamadıklarını ve final haftasında derslerine çalışamadıklarını birbirlerine anlatmaya başladı. Sosyal paylaşım sitelerinde ’sapık kız’ dedikodusunun yayılması üzerine Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü, dün yurda 2 müfettiş göndererek iddiaların araştırılmasını istedi. Bilgisine başvurulan kızlar, ’sapık kız’ konusunu duyduklarını ancak görmediklerini söyledi.

YURT MÜDÜRÜ: TAMAMEN DEDİKODU

Selimiye Kız Öğrenci Yurdu Müdürü Tayyar Gül, öğrenciler arasında iddialar üzerine genel müdürlükten gelen 2 müfettişin yurtta inceleme yaptığını belirterek şunları söyledi:

"Bir odada yanlış anlaşılmadan dolayı hırsızlık olduğu sanılmış, gece yarısı yurda polis ekipleri gelip inceleme yaptı. Bu sırada toplanan öğrenciler arasında bazı iddialar yayıldı. Bakanlığa ve kuruma bu konuda bir çok şikayet geldi. Bunun üzerine gelen 2 müfettiş iddiaları araştırdı. Ancak iç çamaşırı, bıçak ve ya da başka bir şey gören yok. Konu tamamen dedikodudan ibaret. Bir de aynı gece astım hastası olan bir kızımız bayılmış, ambulans da gelince öğrenciler tedirgin olmuşlar ama herhangi bir durum yok, herkes rahat olabilir."

TWİTTER’A YAZDILAR

’Sapık Kız’ iddiaları özellikle sosyal paylaşım sitelerinde yayıldı. 2 gün içerisinde yüzlerce yazı paylaşılırken, öğrenciler kendilerine ait sayfalarda, "Edirne KYK kız yurdunda bir kız, odalara kanlı külotla, kanlı bıçak 3 oldu bırakıyor. Bıraktığı için bu gece bütün kızlar dışarı’, ’Kızların eşyalarını çalıp yerine kanlı don bırakan bi psikopat olduğu söyleniyor’ gibi yazılar yazdığı görüldü.

DHA

 

 

 


 

Sıradaki haber yükleniyor...