Kızılay kırmızı alarm verdi, kan bağışı çağrısı yaptı

Kızılay kırmızı alarm verdi, kan bağışı çağrısı yaptı

Kızılay'ın kan stoklarında kırmızı alarm verildi. Kızılay, sosyal medya hesabından vatandaşlara kan bağışı çağrısında bulundu

03 Ocak 2017, Salı 15:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Havaların soğumasıyla birlikte kan bağışlarının azalması üzerine Kızılay, kırmızı alarm verdi. Kızılay Genel Başkanı Dr.Kerem Kınık, "250 kan bağış noktamıza 18-65 yaş arası sağlıklı bireyleri bekliyoruz. Erkekler yılda 4, kadınlar 3 kez kan verebilir" dedi.

 

"STOKLARIMIZ KIRMIZI ALARM VERMİŞTİR"Kızılay, sosyal medya hesaplarından vatandaşa kan bağışı çağrısı yaptı. Başkan Kınık da Twitter hesabından "Ağır kış koşullarından dolayı düşen kan bağışları nedeni ile stoklarımızda kırmızı alarm verilmiştir. Malumunuz Kan sürekli bir ihtiyaçtır. Kan Stoklarımız yetersizdir! Vatandaşlarımızdan ülke genelinde kan bağış desteği bekliyoruz.  1 ünite Kan 3 can kurtaracak. Ülkemiz genelindeki 1300 civarındaki hastaneye desteklerinizle her iş günü yaklaşık 11 bin ünite kan tedarik etmek zorundayız" diye yazdı. 
 

SPOR KLÜPLERİNDEN DESTEKKızılay'ın kan bağışı çağrısı sosyal medyada büyük ilgi gördü. Beşiktaş, Galatasaray gibi spor klüpleri başta olmak üzere dernek ve vakıflar ile vatandaşlar hem Kızılay'ın hem de başkanın çağrılarını paylaşarak, kan bağışı yapılması istendi. Yurt geneli Kan Bağış noktalarının adreslerini öğrenmek için http://kanver.org/KanHizmetleri/KanBagisiNoktalari/  ile @KanverOrg Web siteleri ziyaret edilebilir.


İŞTE KIZILAY'IN RESMİ TWİTTER HESABINDAN YAPILAN O PAYLAŞIM:

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kan donduran olay! Annesini öldürüp valize koydu, başında uyurken yakalandı